Łapanka w Opolu. Chaos na nielegalnych wyścigach!

2021-08-03 13:33
Nielegalne wyścigi w Mielcu. Policja udaremniła nielegalny proceder
Autor: mat.prasowe policji/zdjęcie poglądowe Nielegalne wyścigi w Mielcu. Policja udaremniła nielegalny proceder

Nielegalne wyścigi na ulicach Opola nie są tajemnicą, od lat wiedzą o nich zarówno mieszkańcy, jak policja. W miniony weekend drogówka Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadziła działania prewencyjne - także w nieoznakowanych radiowozach. Oj, działo się...

Kolejna łapanka na ulicach Opola. W miniony weekend na przełomie lipca i sierpnia policja wyruszyła na drogi, w oczekiwaniu na nocne wyścigi. Sami zainteresowani nie dali długo na siebie czekać - w trakcie dwóch nocnych patroli wylegitymowano ponad 40 osób, kontroli drogowej poddano 38 samochodów, a 22 osoby otrzymały mandaty karne - w tym 11 dotyczyło przekroczenia prędkości.

Zobacz też: Najniebezpieczniejsze drogi na Opolszczyźnie! Znamy statystyki

Sprawdzamy widoczność w autobusie

Jeden z kierowców na dobre rozstał się ze swoim dowodem rejestracyjnym, 70 kierowców dmuchało w alkomat, a jedna osoba została przebadana na obecność narkotyków. 

Nielegalne wyścigi w Opolu. Tajemnica poliszynela?

Nielegalne wyścigi na ulicach miasta od lat są przedmiotem dyskusji. Mieszkańcy burzą się, bo samochody są tak podrasowane, że trudno ich nie usłyszeć, a fakt, że "zabawa" zwykle zaczyna się ok. 20.00 (kończy ok. 3.00), nie pomaga w spokojnym zasypianiu. Opolska policja zapewnia, że każde zgłoszenie jest weryfikowane, inna sprawa, że nie zawsze w pobliżu konkretnego miejsca jest radiowóz. Gdzie odbywają się wyścigi? Z policyjnych map drogowych wynika, że to najczęściej ul. Ozimska, skrzyżowanie z ul. Kamińskiego, ul. Witosa, czy ul. Budowlanych.

W rankingu najniebezpieczniejszych miejsc w Opolu, który znajdziesz w galerii poniżej, wysokie miejsca zajęły właśnie zgłoszenia dotyczące nielegalnych wyścigów.

Najniebezpieczniejsze miejsca w Opolu! Tu jest wszystko: narkotyki, alkohol i nielegalne wyścigi! Pełna demoralizacja! [RANKING]