Miał zaledwie 29 lat, służył w straży od 14 lat. Wszyscy płaczą za druhem Adamem

i

Autor: OSP Praszka;pixabay.com

Serce pęka

Miał zaledwie 29 lat, służył w straży od 14 lat. Wszyscy płaczą za druhem Adamem

2023-08-11 11:41

Straszna tragedia w Praszce pod Kluczborkiem na Opolszczyźnie. W wieku 29 lat zmarł druh Adam, powszechnie lubiany i szanowany strażak-ochotnik. Strażakiem był od 14 lat. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 sierpnia.

Nie żyje druh Adam. Miał tylko 29 lat 

To dla lokalnej społeczności straszny cios. Adam Bilski był powszechnie lubianym i szanowanym mieszkańcem. Ale nie tylko mieszkańcem – dla większości był to druh Adam, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Praszce. Miał zaledwie 29 lat. Strażakiem był od 15.

Straszną wiadomość podali jego koledzy ze straży. - Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu wczorajszym, 07.08.2023 odszedł na wieczną służbę jeden z nas, Strażak i Przyjaciel druh Adam Bilski. Druhny i Druhowie OSP w Praszce pragną złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim druha Adama – czytamy na profilu na facebooku lokalnej jednostki OSP.

Znajomi z jednostki wspominają go jako świetnego strażaka, ale również dobrego człowieka. - Jako kolega był zawsze uśmiechnięty, wręcz radosny. Pracowity, życzliwy, lojalny, ale przede wszystkim dobry – cytuje jednego z nich portal kulisy.net. - Był osobą, która potrafiła sobie zaskarbić uwagę i uczucia innych, duszą towarzystwa. I to właśnie takiego go chcemy zapamiętać – dodaje inny.

Pogrzeb śp.dh. Adama odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia, o godz. 14 w Kościele pw. WNMP w Praszce (stara parafia), a następnie trumna z ciałem zostanie przewieziona na cmentarz w Dalachowie.

Strażak z Pabianic pognał do pożaru kosiarką. „Najważniejsze jest zdrowie i życie ludzi”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany