Miliony dla bezrobotnych! W Opolu dostaniesz pieniądze do ręki, bezzwrotnie

2021-10-15 9:50
Pieniądze znalezione w autobusie
Autor: PhotoMIX-Company/Pixabay/CC0

Jeśli masz od 18 do 29 lat, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu proponuje bezzwrotne pieniądze na uruchomienie działalności gospodarczej. W listopadzie rusza pierwszy nabór, a do rąk pojedynczej osoby fizycznej może trafić 26 tysięcy złotych. Sprawdź, jak działa program "POWER dla młodych – wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy w zakresie zakładania i prowadzenia działalności".

O programie opowiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Maciej Kalski, dyrektor WUP w Opolu. - Projekt zakłada nie tylko bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale także szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności oraz wsparcie pomostowe – przekazał. 

Zobacz też: Ile naprawdę zarabia się w Opolu? TAKIE są zarobki w Opolu i na Opolszczyźnie!

W puli całego programu jest 14 milionów złotych. 26 tysięcy złotych to kwota, jaką może otrzymać pojedyncza osoba fizyczna. Urząd szacuje, że jeśli całość zakończy się sukcesem w regionie powinno powstać około 450 nowych podmiotów gospodarczych. 

Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal

WUP w Opolu da pieniądze bezrobotnym. Co trzeba zrobić?

Projekt jest adresowany do osób w wieku 18-29 lat, które są zarejestrowane jako osoby bezrobotne. Realizacją programu zajmuje się WUP w Opolu - przy jednoczesnym udziale wszystkich powiatowych urzędów pracy w regionie.

Ile zarabiają komendanci z Opolskiego? Ujawniamy zarobki! [GALERIA]