Obwodnica Niemodlina. GDDKiA: Rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

i

Autor: GDDKiA

Obwodnica Niemodlina. GDDKiA: "Rośnie w oczach". Od dziś ważne zmiany na DK 46! [ZDJĘCIA, MAPA]

2021-05-20 10:06

Budowa obwodnicy Niemodlina w ciągu drogi krajowej nr 46 ruszyła w sierpniu 2019 roku, a termin jej oddania do użytku zaplanowano na IV kwartał 2021 roku. Już dziś, w czwartek 20 maja wykonawca oddaje do ruchu tymczasową drogę objazdową przy drugim węźle - w Sosnówce.

Obwodnica Niemodlina to 36 miesięcy realizacji, 299 000 000 PLN całkowitej wartości projektu przy ponad 241 milionach dofinansowania z Unii Europejskiej. Docelowo, ponad 11 kilometrów drogi ominie Niemodlin po południowej i wschodniej stronie, tym samym odciążając ruch z miasta. Trasa rozpocznie się przed Brzęczkowicami i wepnie do obecnego przebiegu DK46 tuż przed autostradą A4 i węzłem Prądy. Na początkowym - około 5-kilometrowym odcinku - będziemy jechać drogą z układem pasów 2+1, a przed węzłem Niemodlin rozpocznie się dwujezdniowy odcinek z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Na trasie powstaną dodatkowo dwa węzły drogowe (Niemodlin i Sosnówka), dziewięć większych i siedem mniejszych obiektów inżynierskich.

Obwodnica Niemodlina. GDDKiA: 20 maja oddana do ruchu droga tymczasowa na odcinku węzła Sosnówka

Drugi węzeł - Sosnówka - docelowo znajdzie się w okolicach miejscowości Sosnówka. Aktualnie wykonawca w ramach tego węzła buduje łącznik, który zapewni komunikację pomiędzy drogą krajową nr 46 i przyszłą, powstającą obwodnicą [PATRZ, ZDJĘCIA POWYŻEJ]. Włączenie węzła Sosnówka do drogi krajowej nr 46 będzie się odbywało za pomocą ronda turbinowego.

Ale najpierw, żeby umożliwić budowę tego (trzywlotowego) ronda, wykonawca realizował prace związane z budową by-passu (w ciągu drogi DK46). Według oficjalnego stanowiska GDDKiA: specjalna, tymczasowa droga objazdowa na tym odcinku zostanie oddana do ruchu w czwartek, 20 maja.

Andrzej Gryżewski: W polityce jest 500+, a my w seksuologii mamy 600+