Opole: W poniedziałek (27.06.22) w całym mieście zabraknie ciepłej wody!

i

Autor: wikimedia.com/Daviidos Opole: W poniedziałek (27.06.22) w całym mieście zabraknie ciepłej wody!

Opole: Całe miasto odcięte od ciepłej wody! Co się dzieje?

2022-06-24 10:06

W poniedziałek (27.06.22) Opole czeka wielkie odcięcie od dostaw ciepłej wody. Problem leży nie po stronie Wodociągów i Kanalizacji (WiK), a spółce ECO, która odpowiada za dostawy ciepła. "To jedyny sposób na podniesienie bezpieczeństwa dostaw w okresie zimowym" - czytamy w komunikacie.

Opole odcięte od ciepłej wody. W poniedziałek (27.06.22) przerwa w dostawie ciepłej wody nastąpi na terenie całego miasta. To utrudnienie planowane i - choć na taką skalę niespotykane - nie pierwsze w tym roku, bo spółka ECO już w maju informowała o konieczności "zakręcenia kurka". 

Spółka przekonuje w komunikacie, że realizacja inwestycji ciepłowniczych nierozerwalnie związana jest z przerwami w dostawie ciepła, ale to jednocześnie jedyny sposób na zapewnienie bezpiecznych dostaw w okresie zimowym. - ECO konsekwentnie od lat wykorzystuje ciepłe miesiące na przeprowadzenie tych inwestycji, które wymagają odcięcia dopływu ciepła do mieszkańców. Liczymy na wyrozumiałość naszych klientów i z góry przepraszamy za niedogodności – mówi Tomasz Piętka Dyrektor ds. Handlowych ECO.

Polecamy: IMGW bije na alarm! Opolskie zagrożone upałami. Idą tropikalne noce [PROGNOZA]

Mówią, że Tusk to DIABEŁ i przywróci NIEWOLNICTWO! Wyborcy PiS boją się KLĘSKI | Komentery

Pierwsze taka przerwa nastąpiła w dniach 23-26 maja, ale dotyczyła tylko osidla AK i Malinki. Tym razem, w poniedziałek (27.06.22) ciepłej wody zabraknie w całym mieście. 

- Po wielu latach wymiany domaga się uszczelnienie połączeń głównej armatury odcinającej miejski system ciepłowniczy od źródeł ciepła zlokalizowanych przy ul. Harcerskiej – mówi Wojciech Zachariasiewicz Dyrektor ds. Zarządzania Majątkiem ECO – ten węzeł ma znaczenie strategiczne, rozprowadza ciepło we wszystkich kierunkach do sieci magistralnych miasta - dodaje.

Nasi Partnerzy polecają