Upał czy gwałtowna burza z gradem? Pogodowe starcie w Polsce już niebawem [Prognoza długoterminowa]

i

Autor: 3975947/cc0/Pixabay.com Zgodnie z długoterminową prognozą pogody dla Polski do naszego kraju wracają upały

IMGW bije na alarm! Opolskie zagrożone upałami. Idą tropikalne noce [PROGNOZA]

2022-06-23 16:16

Synoptycy IMGW ostrzegają dużą część Polski przed długą falą upałów. System ostrzegania obejmuje województwo opolskie; już w czwartek (23.06.22) obowiązuje ostrzeżenie przed tropikalnymi nocami w trzech powiatach. Niedługo upał rozleje się na całą Opolszczyznę. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.

Tropikalne noce nadciągają! Synoptycy IMGW biją na alarm, ostrzegając przytłaczającą część Polski przed upałami. "Rozpoczyna się najdłuższa od początku roku fala upałów, która potrwa nawet przez tydzień" - komentują autorzy portalu TwojaPogoda.pl. Już w nocy z czwartku na piątek (23-24.06.22) trzy powiaty województwa opolskiego otrzymały alert drugiego stopnia przed upałami. Temperatura będzie męcząca nie tylko w trakcie dnia, bo zbliżają się... tropikalne noce! Pierwsi odczują je mieszkańcy powiatu nyskiego, namysłowskiego i brzeskiego. W nocy będzie powyżej 20, a w ciągu dnia - 32°C.

Polecamy: Tropikalne noce w Polsce! Złowieszcze prognozy i alarm meteorologów IMGW

Opolskie: Fala upałów i tropikalne noce

Od piątku (24.06.22) ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem obejmie już całe województwo opolskie. Temperatury powyżej 30°C w ciągu dnia i blisko 20°C w nocy pozostaną z nami aż do wtorku (28.06.22). Do tego dojdzie duszna i parna aura, z uporczywym brakiem wiatru. Nieco przyjemniej - bo chłodniej - zrobi się dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

Polecamy: W centrum Opola polała się krew! Ukrainiec zmasakrował Gruzina. Zabił już wcześniej?!