Mieszkanie chronione

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Opole: Mieszkania chronione czekają już na lokatorów!

Opole: Mieszkania chronione czekają na lokatorów!

2020-01-16 15:35

Mieszkania chronione znalazły się w nowym, dopiero wybudowanym Centrum Aktywizacji Społecznej przy ul. Krakowskiej. Mogą tam zamieszkać rodziny, osoby samotne lub w "trudnej" sytuacji życiowej.

Nowe mieszkania chronione są już gotowe i czekają na lokatorów przy ul. Krakowskiej. Mogły tam zamieszkać rodziny lub osoby samotne w trudnej sytuacji życiowej. To nie wszystko, bo powstały też mieszkania interwencyjne. Czym są?

 - Mieszkania interwencyjne dedykujemy osobom, czy rodzinom, które niespodziewanie znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. To jest dosyć obszerne pojęcie. Mieszkania będą przydzielane w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie i tam będą podejmowane decyzje co do lokatorów - mówi Agnieszka Łukasińska, koordynatorka Centrum.

Na co można liczyć?

W nowej kamienicy jest pięć kawalerek, dwa mieszkania dwupokojowe i i dwa trzypokojowe.

- Mieszkania są w pełni przygotowane i wyposażone we wszystkie niezbędne rzeczy, które mieszkańcom będą potrzebne do życia. Tak naprawdę wystarczy, że będą mieli ze sobą swoje rzeczy osobiste i mogą się wprowadzać - mówi Agnieszka Łukasińska.

Pierwsi chętni już są. Kolejni mogą się zgłaszać do MOPR-u, bo lokatorzy mogą zostać w tych mieszkaniach tylko przez pewien czas.