Opole Zachodnie: Jest termin ukończenia inwestycji! Tym razem ostateczny. Kiedy wrócimy na perony?

2021-10-14 11:48
opole zachodnie
Autor: KG SOK/mat.prasowe Opole Zachodnie. Inwestycja będzie gotowa jeszcze w październiku?! Niedługo wracamy na peron

Opole Zachodnie to istny festiwal opóźnień, który trwa od czerwca. Od tamtej pory termin oddania inwestycji zmieniano aż pięciokrotnie, ale ten jest - jak zapewniają budowlańcy - ostateczny. Na perony i w odnowioną okolicę Opola Zachodniego wrócimy jeszcze w październiku.

Opole Zachodnie. Pierwsze wbicie łopaty z początkiem 2021 roku, a później już same problemy. Kawalkada opóźnień i tłumaczeń trwa od czerwca, kiedy to pierwotnie inwestycja miała być gotowa. Ale po drodze pojawiły się protesty mieszkańców, zła pogoda, przekładanie sieci - które wymagają zgód - czy wreszcie pandemia COVID-19. Tym razem budowlańcy zapewniają ratusz; Opole Zachodnie będzie gotowe przed listopadem. Nieodwołalnie. - Wszystko, co powodowało problemy z tą inwestycją mamy już za sobą, więc teraz wykonawca zobligował się, że do końca października ten teren będzie przygotowany na przyjęcie pasażerów i mieszkańców, którzy będą tam zostawiali swoje samochody, aby w dalszą podróż udać się komunikacją miejską - komentuje Adam Leszczyński, rzecznik opolskiego ratusza.

Z opolskiego: Wójt gminy wozi się jak prezydent Francji! I nie widzi w tym niczego złego

Ogromne utrudnienia w centrum miasta. Powstaje Centrum przesiadkowe Opole Główne

Opole Zachodnie czyli co?

Na terenie pomiędzy nasypem kolejowym a blokami przy skrzyżowaniu ulic Niemodlińskiej i Wojska Polskiego docelowo powstanie około 300 miejsc parkingowych - stąd słowa rzecznika o mieszkańcach parkujących tam swoje samochody. Poza tym, powstanie nowa droga, która złączy się ze skrzyżowaniem ulic Niemodlińskiej i Domańskiego, czy zatoki autobusowe.

Sonda
Jak Ci się jeździ po Opolu?