gddkia

i

Autor: GDDKiA/mat.prasowe Opolskie: Zmiana ruchu na A4! Rusza drugi etap prac

Opolskie: Od soboty zmiana w ruchu na A4! Rusza drugi etap remontu

2021-10-13 9:30

Zmiana organizacji ruchu na autostradzie A4. Od soboty (16.10.2021) do czwartku (21.10.2021) kierowcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu na A4 w rejonie Góry św. Anny. Rusza drugi etap remontu na opolskim odcinku autostrady. Rozpoczynający się etap potrwa do listopada br., a cały remont - podzielony na pięć etapów - do III kw. 2022 r.

Prace na A4: Co się dzieje na opolskim odcinku?

Co zmieni się od soboty? Kierowcy, którzy będą jechać w stronę Katowic wjadą na już wyremontowany fragment (8 kilometrów, od km 266 do km 274). Węzeł Kędzierzyn-Koźle nadal pozostanie jeszcze zamknięty dla ruchu.

Od 17 do 20 października zaplanowano przestawianie barier ochronnych z jezdni północnej (kierunek Wrocław) na jezdnię południową (kierunek Katowice) wraz z ustawianiem oznakowania dla etapu drugiego. Prace te spowodują zwężenie lewego pasa ruchu na obu jezdniach.

Od środy, 20 października, nastąpi przełożenie ruchu na jezdnię południową (kierunek Katowice) i zamknięcie jezdni północnej (kierunek Wrocław) na odcinku od km 269 do km 274 (węzeł Kędzierzyn-Koźle pozostanie nadal zamknięty).

W czwartek, 21 października, łącznica węzła Kędzierzyn-Koźle od Katowic w stronę drogi wojewódzkiej nr 426 (DW426) zostanie otwarta dla ruchu. Pozostałe trzy łącznice nadal będą zamknięte na czas trwania drugiego etapu remontu.

Zobacz też: Rzucił się na policjantki z Opola! Sam był zlany krwią

Zmiana organizacji ruchu na A4: od 16 do 21 października nie wyprzedzamy

Wprowadzona zmiana w organizacji ruchu umożliwi kierowcom poruszanie się tylko jezdnią południową, gdzie ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po dwóch pasach na całej szerokości południowej jezdni autostrady. Na tym odcinku będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania. Ograniczona szerokość pasów ruchu wymusza konieczność jazdy naprzemiennej, co - jak zaznacza GDDKiA - zwiększa przepustowość i bezpieczeństwo kierowców.

Sonda
Czy Polacy są dobrymi kierowcami?

W sumie prace obejmujące całą inwestycję podzielono na pięć etapów robót, z których każdy będzie trwał maksymalnie dwa miesiące. Nie wlicza się okresów zimowych od połowy grudnia do połowy marca. Całość zakończy się w III kwartale 2022 r.