Opolskie: otwarte kąpieliska. Gdzie nad wodę? Tutaj można się kąpać! Zalewy, jeziora, żwirownie

2021-07-08 12:50
Opolskie: Otwarte kąpieliska, gdzie nad wodę? Jeziora, zalewy, żwirownie. Gdzie nad wodę w Opolu i okolicach? [WAKACJE 2021]
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Opolskie: Otwarte kąpieliska, gdzie nad wodę? Jeziora, zalewy, żwirownie. Gdzie nad wodę w Opolu i okolicach? [WAKACJE 2021]

Opolskie otwarte kąpieliska 2021. Gdzie pojechać nad wodę w Opolu i województwie opolskim? Które zalewy, jeziora, żwirownie będą otwarte w wakacje 2021? Gdzie bezpiecznie można plażować Opolu i okolicy? Zobacz listę kąpielisk: kiedy startuje na nich sezon? Poznaj konkretne daty! Niektóre z kąpielisk już działają, które będą otwarte w najbliższym czasie? Szczegóły wraz z datami otwarcia kąpielisk zobaczysz w artykule poniżej.

Opolskie: Kąpieliska, gdzie nad wodę? Wszystkie kąpieliska Opola i okolice

Kąpieliska na Opolszczyźnie. Gdzie nad wodę? Wakacje 2021 już w pełni, słońce w ostatnich dniach daje niezwykły popis, podnosząc temperaturę na Opolszczyźnie do zawrotnych okolic 30 stopni Celsjusza. Przed nami gorące lato, więc wiele osób zapewne zastanawia się już, gdzie udać się nad wodę w bezpieczne miejsce w Opolu i woj. opolskim. Które kąpieliska na Opolszczyźnie są już otwarte? Które będą otwarte niedługo? Szczegóły dotyczące kąpielisk w kraju znajdziesz na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego a w tym artykule prezentujemy wszystkie kąpieliska województwa opolskiego. 

Zobacz koniecznie: Pogoda: Pierwsza tropikalna noc w Polsce! Niebezpieczna fala upałów. Jak radzić sobie ze skwarem?

Lista kąpielisk na Opolszczyźnie

Poniżej przedstawiamy listę kąpielisk, a także terminy ich otwarcia w wakacje 2021 w woj. opolskim. 

Opolskie: otwarte kąpieliska w wakacje 2021. Gdzie nad wodę? Kliknij w zdjęcie aby przejść do listy:

W województwie opolskim jest więcej kąpielisk, ale obecnie wymienione w galerii powyżej mają wodę zdatną do kąpieli, ocenioną przez specjalistów z GIS.

Kąpieliska. Jak bezpiecznie z nich korzystać?

Poza zwykłymi zasadami korzystania z kąpielisk i przebywania na słońcu, w tym roku zalecenia GIS bezwzględnie wskazują na zachowanie dystansu społecznego, czy unikanie zatłoczonych miejsc. Należy też korzystać z własnego sprzętu (leżaki, ręczniki). W przypadku złego samopoczucia (temperatura, infekcja) należy zrezygnować z wyjazdu na kąpielisko.

Nadciąga fala tropikalnych upałów