Bardzo przyjemny i ciepły piątek w regionie. Optymistyczna prognoza [Pogoda Toruń 12.08.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Bardzo przyjemny i ciepły piątek w regionie. Optymistyczna prognoza [Pogoda Toruń 12.08.2022]

Pogoda Opole. Idzie gwałtowna zmiana! IMGW ostrzega. Nadciąga zachodni front

2022-08-16 13:41

Pogoda Opole: prognoza pogody na najbliższe dni. Synoptycy IMGW publikują ostrzeżenia pogodowe dla niemal całej Polski, w tym województwa opolskiego. Upały, burze i grad. Jaka będzie pogoda w Opolu? Sprawdźcie najnowszą prognozę.

Pogoda Opole: prognoza IMGW na najbliższe dni

Załamanie pogodowe. Synoptycy IMGW przestrzegają niemal cały kraj, w tym województwo opolskie, przed powrotem upałów, burz i gradu. Już we wtorek (16 sierpnia) cała Opolszczyzna otrzymała pomarańczowy alert burzowy.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - przekazują meteorolodzy. Komunikat obowiązuje do godziny 17.00.

Polecamy: Eksplozja na Słońcu. Czarna plazma pędzi w kierunku Ziemi. TO ma stać się już w środę!

Jednocześnie - w trakcie burz - temperatura będzie rosła. W środę (17.08.22) na opolskich termometrach nawet 33°C. - W środę oraz przez większość dnia w czwartek pogoda będzie typowo wakacyjna. Z dużą ilością słońca - podają służby IMGW.

Załamanie pogody już w weekend

Kolejne załamanie pogodowe przyjdzie wraz z weekendem i za sprawą przemieszczającego się od zachodu kraju frontu atmosferycznego, który przyniesie ochłodzenie, duże zachmurzenie i silne opady. Temperatura ma wyraźnie spaść, do 23-24°C w ciągu dnia. - Niedziela na południu kraju z całkowitym zachmurzeniem oraz intensywnymi opadami deszczu - puentują meteorolodzy.

Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?