Janusz Kowalski zasypany kolorowymi kredkami?! Ruszyła akcja #PokolorujJanusza

i

Autor: Shutterstock, Tomasz Golla/Super Express Janusz Kowalski zasypany kolorowymi kredkami?! Ruszyła akcja #PokolorujJanusza

Janusz Kowalski zasypany kredkami! Internauci wysyłają mu je pod drzwi!

2022-07-27 12:18

Janusza Kowalskiego krucjata przeciwko kolorom będzie miała swoje konsekwencje. Po rozprawieniu się z kredkami i Uniwersytetem Opolskim - który w myśl posła Kowalskiego "promuje ideologię LGBT" - przyszła pora na zapłatę. Poseł Solidarnej Polski otrzyma pod drzwi swojego biura paczki z kolorowymi kredkami. Ale to nie wszystko.

Z końcem czerwca br. Janusz Kowalski został skrytykowany za swoje słowa o atakujących, kolorowych kredkach. Bezpieczeństwie i społecznemu ładowi - w myśl posła Solidarnej Polski - zaszkodzić miały barwy powszechnie kojarzone z symbolem LGBT - tęczą. Dosłownie parę dni później poseł rozpoczął batalię o "degenderyzację" na Uniwersytecie Opolskim, bo - jak twierdził - funkcja "pełnomocniczki rektora ds. równego traktowania" promowała "ideologię LGBT". 

Aferę z Uniwersytetem Opolskim objaśnialiśmy TUTAJ: Janusz Kowalski nie przestaje zaskakiwać! LGBT znowu atakuje? Nie zgadniecie gdzie!

Janusz Kowalski dostanie "kolorowe kredki" z całej Polski. "#PokolorujJanusza

Od tamtej pory w sieci zawrzało - memy z czarno-białymi kredkami zalały Twittera i Facebooka. Ale Młodzi Demokraci z Wielkopolski - organizacja zorientowana liberalnie, stworzona z Platformą Obywatelską - idą krok dalej. W sieci zaproponowali akcję sygnowaną hashtagiem #PokolorujJanusza. Od środy (27.07.22) inaugurują masową akcję wysyłania kolorowych kredek pod drzwi biura poselskiego posła Kowalskiego - w Opolu.

Zobacz też: Janusz Kowalski ostro o prezydencie Opola! Nazwał go "pupilkiem"! Wiśniewski odpowiada

Chcemy pokazać posłowi Kowalskiemu, że kolorowe kredki są groźne wyłącznie w jego głowie, dzieci już od dziesiątek lat potrafią sobie z nimi całkiem nieźle radzić - czytamy w oficjalnym komentarzu akcji. Żeby poznać szczegóły skontaktowaliśmy się z jedną z inicjatorek akcji, Zuzanną Szymczak, przewodniczącą SMD z Kalisza.

Paczki kolorowych kredek każdy wysyła indywidualnie. My, naszą, wyślemy na dniach, jeszcze nie jest przygotowana bo byliśmy w rozjazdach jako Młodzi Demokraci. To będą kredki z dołączonym zdjęciem posła do pokolorowania. Akcja jest zachętą dla ludzi, żeby zwrócić uwagę na słowa p. posła - o kolorowych kredkach, które mają według niego indoktrynować dzieci - które są dla nas haniebne.

Młodzi Demokraci będą kolorować Janusza Kowalskiego

i

Autor: Młodzi Demokraci - Wielkopolska Młodzi Demokraci będą kolorować Janusza Kowalskiego

Sprawdzimy, ile paczek dotarło do biura posła

Pomysłodawczyni akcji obiecała podzielić się z nami danymi nt. frekwencji. Całą akcję możecie śledzić pod hashtagiem #PokolorujJanusza, albo na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku (TUTAJ). Do tej pory (środa, 27.07.22, 12.00) odpowiedziało na nią nieco ponad 200 osób.

Sonda
Czy osoby LGBT są w Polsce dyskryminowane?