Janusz Kowalski znowu zaskakuje! LGBT atakuje, tym razem na Uniwersytecie Opolskim

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express/uniopole - mat.prasowe Janusz Kowalski znowu zaskakuje! LGBT atakuje, tym razem na Uniwersytecie Opolskim

Janusz Kowalski nie przestaje zaskakiwać! LGBT znowu atakuje? Nie zgadniecie gdzie!

2022-06-30 11:38

Janusz Kowalski nie ustaje w swojej "krucjacie" w imię dekoloryzacji Polski z barw LGBT. Najpierw kredki, teraz Uniwersytet Opolski, który "promuje ideologię LGBT". Poseł Solidarnej Polski zwrócił się do rektora uczelni z prośbą o wyjaśnienie istoty stanowiska "etatowej pełnomocniczki ds. równego traktowania". I, przynajmniej nieoficjalnie, otrzymał już odpowiedź.

Janusz Kowalski znowu w akcji. Dopiero co publicznie obawiał się kolorowych kredek - według niego części składowej "lewackiej ideologii gender" - a już interweniuje w podobnej sprawie na Uniwersytecie Opolskim.

W środę (29.06.22) poseł Solidarnej Polski opublikował pismo, które wysłał do rektora uczelni z Opola prof. dr hab. Marka Masnyka. W dokumencie czytamy, że Uniwersytet Opolski "promuje ideologię LGBT" i poseł jest tym faktem zaniepokojony. W czym rzecz? W skrócie politykowi chodzi o to, że na uczelni istnieje etat "pełnomocniczki rektora ds. równego traktowania". W istocie, etat ten powstał w 2019 roku - i był kolejną polską uczelnią z takim stanowiskiem. Funkcję stanowiska zarysujemy na końcu artykułu.

Nie przegap: "Drażnią Janusza". Urząd Marszałkowski prowokuje Kowalskiego kredkami LGBT? Internet eksplodował śmiechem

Janusz Kowalski: "Uniwersytet Opolski promuje kłamstwa [...] i obrzydliwe praktyki"

W piśmie posła czytamy, że Uniwersytet Opolski - faktem istnienia takiego etatu - promuje kłamstwa nt. zagrożenia praw obywateli RP i "obrzydliwe praktyki, z obrażaniem uczuć religijnych na czele".

Czy w wolnej Polsce homoseksualiści byli kiedykolwiek prześladowani? NIE! Rzeczpospolita Polska nigdy nie karała za utrzymywanie stosunków seksualnych, w przeciwieństwie do tzw. wiodących krajów Zachodu np. Wielkiej Brytanii czy Niemiec [...] Nie ma więc powodu, by w takiej czy innej formie walczyć o tzw. prawa LGBT, ponieważ społeczny problem prześladowania z powodu orientacji seksualnej nie występuje w Polsce.

Podsumowując, Kowalski poprosił rektora o wyjaśnienie źródła finansowania pracy pełnomocniczki, jej listę zadań, kompetencji i korzyści samego uniwersytetu. Zapowiedział, że wystąpi do min. edukacji Przemysława Czarnka o sprawdzenie, ile uczelni w Polsce ma takie stanowisko w swoich murach. 

Polecamy: To początek końca Opola?! Jest gorzej, niż myśleliśmy. Naukowcy: "Katastrofa"

Tęczowy kordon przeszedł ulicami Opola

Rektor odpowiedział Januszowi Kowalskiemu

Na razie nieoficjalnie, bo za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej, i rzecznik prasowy Maciej Kochański, ale na maila z pytaniem o odniesienie się do pisma odpisał krótko: "Pan Rektor prof. Marek Masnyk przyjął do wiadomości pismo Pana Posła Janusza Kowalskiego i nie będzie w żaden sposób prowadził dyskursu w tej sprawie".

Zobacz też: Opolskie drugim najbardziej homofobicznym regionem Polski. "Prezydent na razie na marsze nie chodzi, ale..."

Pełnomocniczka ds. równego traktowania na Uniwersytecie Opolskim. Co robi?

Ta funkcja pojawiła się na UO w 2019 roku i przy tej okazji uczelnia wymieniła podstawowe funkcje. To m.in.:

  • diagnozowanie i monitorowanie przypadków dyskryminacji i nierównego traktowania na uczelni,
  • opracowanie procedury zgłaszania i reagowania na przypadki dyskryminacji,
  • promowanie na uczelni i w jej otoczeniu działań antydyskryminacyjnych.

Tę funkcję pełni na UO dr Marzena Pogorzelska z Instytutu Nauk Pedagogicznych. Sama o swojej nowej roli mówiła tak: "Każdy, kto doświadczy nierównego traktowania, zetknie się ze zjawiskiem dyskryminacji może kontaktować się ze mną osobiście lub mailowo. Będę reagować natychmiast: rozmawiać, wyjaśniać kwestię, ewentualnie nadawać sprawie formalny bieg, jeśli takie będzie życzenie osoby, która do mnie trafi. Z rozmów z innymi pełnomocnikami jednak wiem, że najczęściej chodzi po prostu o wsparcie, konsultację, rozmowę, rzadziej o formalne zajęcie się problemem".

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają