Drażnią Janusza. Urząd marszałkowski z Opola wyśmiewa Kowalskiego? Chodzi o... kredki LGBT

i

Autor: Tomasz Golla / Super Express; Facebook / Województwo Opolskie "Drażnią Janusza". Urząd marszałkowski z Opola wyśmiewa Kowalskiego? Chodzi o... kredki LGBT

"Drażnią Janusza". Urząd Marszałkowski prowokuje Kowalskiego kredkami LGBT? Internet eksplodował śmiechem

2022-06-29 13:42

Poseł Janusz Kowalski nie ma mocnych nerwów. Przynajmniej nie, kiedy mowa o LGBT albo Donaldzie Tusku. To wiadomo od dawna, ale tym razem wydaje się, że do masowego wyśmiewania posła Solidarnej Polski mógł dołączyć... Urząd Marszałkowski z Opola? Happening, mały żart, czy może zwykły zbieg okoliczności? Oceńcie sami.

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski często przy okazji dzielenia się spostrzeżeniami wywołuje w mediach i sieci salwy śmiechu. Zwykle na Twitterze w zawrotnym tempie mnożą się wtedy memy i do tego polityk zdążył już publikę przyzwyczaić. Ostatnią, rozgrzewającą debatę wypowiedzią była sentencja na temat LGBT. Na antenie TVP INFO w programie "Minęła 20.00" przy okazji rozmowy o warszawskiej paradzie równości Kowalski zauważył "ideologię gender" w... kolorowych kredkach.

"[...] Dzisiaj zatrzymanie tej lewackiej ideologii gender, która wchodzi do szkół, wchodzi do przedszkoli, wchodzi w nasze umysły. Ja nawet widzę kolorowe kredki, wszystko w tych tęczowych barwach"

Więcej: Janusz Kowalski wyśmiany na wizji! Przeszkadzają mu kolorowe kredki

Media społecznościowe nie przepuściły tej okazji i Kowalski znowu był na ustach - i klawiaturach - wszystkich. Zobaczcie poniżej wybrane dzieła natchnione kredkami posła Solidarnej Polski.

Do wyśmiewania Kowalskiego dołączył Urząd Marszałkowski z Opola?

W środę (29.03.22) pół godziny po północy strona Urzędu Marszałkowskiego z województwa opolskiego zmieniła na Facebooku "zdjęcie w tle" swojego profilu na... zdjęcie kolorowych kredek. Puszczenie oczka do internautów zaznajomionych z wątkiem Kowalskiego? 

Tak się może wydawać, bo odzew w komentarzach jest całkiem spory. I pozytywny. Poniżej przykładowe komentarze.

Umiecie w socjale - napisał Janusz Bocheński, polityk z Nowego Sącza

Przestańcie niszczyć polskie rodziny i obrażać uczucia religijne!!! Stop kredkizacji Polski! Stop ideologii kredek! - wtóruje inny komentujący

Janusz Kowalski proszę mnie ratować, moje tęczówki tego nie zniosą...

Taki ruch ze strony Urzędu Marszałkowskiego - rządzonego przez Andrzeja Bułę, a zatem polityka Koalicji Obywatelskiej - skomentował m.in. Tygodnik NIE: "Drażnią Janusza". Mały happening polityczny, czy zwykły przypadek? Oceńcie sami.

Sonda
. Urząd Marszałkowski puszcza oczko do zainteresowanych?