Pościg ulicami Kluczborka. Pijany kierowca skończył na słupie! [ZDJĘCIA]

2020-02-13 16:47 MG
Kluczbork. Uciekał przed policją, staranował słup. Pradziwe problemy zaczeły się później
Autor: Policja Kluczbork

42-latek z Kluczborka nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Kierowca miał blisko 2 promile alkoholu we krwi i swoją ucieczkę skończył na miejskim słupie energetycznym.

Do zdarzenia doszło 12 lutego, ok. 7:00 w Kluczborku. Kiedy policjanci drogówki na ulicy Wołczyńskiej chcieli zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena, kierowca minął mundurowych i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

42-letni mieszkaniec Kluczborka uciekając skręcił w boczną ulicę, przez którą przebiega przejazd kolejowy. W tym momencie rogatki na tym przejeździe były opuszczone. Wtedy zawrócił swój pojazd i zaczął jechać wprost na policyjny patrol, który radiowozem zablokował drogę przejazdu. Mężczyzna omijając policyjny samochód stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w słup energetyczny, na którym zakończył swoją podróż.

Okazało się, że miał ważny powód, dla którego uciekał przed policją. Po przebadaniu alkomatem, który wskazał 2 promile w organizmie, wszystko było jasne. Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.