Tak małżeństwo straciło blisko 200 tysięcy złotych. "Pewny zysk"

2021-09-15 9:11
bankrut, pieniądze,
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Opolskie: "Pewny zysk". Tak małżeństwo straciło blisko 200 tysięcy złotych

Małżeństwo z powiatu krapkowickiego (woj. opolskie) straciło 170 tysięcy złotych. Wszystko za sprawą oszustów, którzy namówili ich do zainwestowania w kryptowaluty. Para pobrała aplikację, która miała zapewnić im pewny i szybki zysk. Zapewniała potworne straty.

"Dali się skusić przestępcom, którzy wykorzystali ich niewiedzę..." - komentują krapkowiccy policjanci, opisując sprawę małżeństwa. Na ich komendę wpłynęło zgłoszenie o oszustwie internetowym; według relacji poszkodowanych, nagle przez telefon skontaktowały się z nimi osoby, które zaproponowały inwestycję w wirtualną walutę. Żeby całą procedurę przyspieszyć i zapewnić szybki zysk, para miała pobrać specjalną aplikację. 

Zobacz też: Opole: Udawał biskupa i groził śmiercią?! Prokuratura ujawnia

"Inwestycja" kwitła, w pewnym momencie oszuści nawet próbowali namówić małżeństwo na zaciągnięcie kredytu w banku - przekonując, że większa inwestycja, to większy zysk. Ostatecznie, ułuda wyszła na jaw, kiedy para chciała wypłacić pierwsze pieniądze z obiecanego zysku. Wtedy kontakt z oszustami się urwał. Straty wyniosły 170 tysięcy złotych.

Babcia Kasia rozrabia