Zasadzka policji w centrum Opola. "Hydraulicy" celowali w seniorki [WIDEO]

2021-11-23 11:49
Akcja policji w centrum Opola. Hydraulicy okradli mieszkańców na grube tysiące! [WIDEO]
Autor: opolska.policja.gov.pl Akcja policji w centrum Opola. "Hydraulicy" okradli mieszkańców na grube tysiące! [WIDEO]

O tajemniczym zatrzymaniu w centrum Opola (ul. Katedralna) zrobiło się głośno we wtorek 16 listopada. Wtedy mundurowi m.in. przeszukali osobowego hyundaia, znajdując w nim narkotyki i zatrzymując trzy osoby. Dziś wiadomo już, czego dotyczyła interwencja, a w zasadzie... zasadzka. Troje fałszywych hydraulików - dwóch mężczyzn i jedna kobieta - okradli seniorki z Opola i Oławy.

Ta sprawa wyszła na jaw po publicznym zatrzymaniu w centrum Opola, na ul. Katedralnej. Policja dopiero w poniedziałek (22.11.21) odniosła się do szczegółów interwencji, informując o przebiegu zdarzeń i sformułowanym akcie oskarżenia. Okazuje się, że we wtorek 16 listopada zatrzymano trójkę fałszywych hydraulików, którzy okradali seniorki. Pierwszy skok na cudze pieniądze przeprowadzili w październiku. Do drzwi kobiety z Opola zapukały wtedy dwie osoby ubrane w kamizelki odblaskowe; obie podały się za pracowników wodociągów. Pod pretekstem sprawdzenia instalacji hydraulicznej weszli do środka, a kiedy jedna z osób rozmawiała z lokatorką, druga w tym czasie plądrowała mieszkanie. W taki sposób pokrzywdzona straciła swoje oszczędności, w sumie ok. 20 tysięcy złotych. Po zgłoszeniu rabunku, sprawą zajęli się kryminalni z komendy miejskiej wspólnie ze śledczymi z Komisariatu I Policji w Opolu.

Zasadzka w centrum Opola. Hydraulicy okradali seniorki [WIDEO]

Zatrzymanie w centrum Opola. "Hydraulicy" oszukali masę osób!

Zobacz też: Rozczłonkowane zwłoki w Kędzierzynie-Koźlu! Horror w altance ogrodowej

Policjanci ustalili rysopis sprawców, ich płeć, wiek, cechy szczególne. Do sprawy przesłuchano świadków i zabezpieczono materiał dowodowy. Stosując metody pracy operacyjnej, a zatem niejawnej, kryminalni przygotowali zasadzkę na wytypowanych podejrzewanych. I to właśnie wtedy doszło do zatrzymania w centrum miasta. Mieszkańcy Wrocławia dali się nabrać i wpadli całą trójką: dwóch mężczyzn w wieku 29 i 42 lata oraz kobieta w wieku 34 lat. Podczas przeszukania osobowego hyundaia którym podróżowali, policjanci dodatkowo zabezpieczyli narkotyki.

Sprawa trafiła na prokuratorskie biurko, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym dwóch zarzutów oszustwa metodą ,,na hydraulika”, oraz zarzutu posiadania środków odurzających. Podobnego przestępstwa podejrzani mieli dopuścić się w Oławie, tam pokrzywdzona straciła 30 tysięcy złotych. Decyzją sądu, mieszkańcy Wrocławia trafili już do aresztu na 3 miesiące. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. 42-latek natomiast działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu nawet 12-lat więzienia. Śledczy dodają: sprawa wciąż jest rozwojowa, realną skalę ich procederu być może poznamy dopiero wkrótce.

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?