"A teraz coś z zupełnie innej beczki" - co nam dała grupa Monty Pythona? [QUIZ]

2020-07-05 7:00 Michał Michalak
A teraz coś z zupełnie innej beczki - co nam dała grupa Monty Pythona? [QUIZ]
Autor: Alan Light/CC BY 2.0/Wikimedia Commons W skład grupy Monty Pythona wchodzili: Graham Chapman,Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin i John Cleese (na zdjęciu)

Powstała pod koniec lat 60., a tworzyli ją: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin. Już wkrótce zaczęła zyskiwać coraz większe uznanie miłośników satyry i komedii, zwłaszcza tej podszytej absurdem. Niektóre frazy pojawiające się w jej skeczach weszły na stałe do codziennego użytku, a jej członkowie stali się międzynarodowymi gwiazdami.

Jak wyglądały jej początki? Jakie są jej najbardziej znane skecze? Jak wyglądały solowe dokonania jej członków? Te i wiele innych pytań poświęconych grupie Monty Pythona znajdziecie w naszym quizie. Brytyjscy komicy stali się żywymi legendami, a ich programy i filmy do tej pory bawią rzesze fanów. Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin na stałe zapisali się w historii komedii, więc nie zwlekajcie i sprawdźcie się w naszym quizie.