Kolejne zwycięstwo! Siatkarze KPS Płock tym razem wracają ze skalpem z Warszawy! [ZDJĘCIA]

2019-11-11 8:41

W meczu 3. kolejki grupy 1. IV ligi płocczanie pokonali na wyjeździe WKS Astrę Warszawa 3:1 (17, -23, 20, 17). Poza drugim setem mecz upływał całkowicie pod ich kontrolą. W obecnym sezonie KPS Płock nie doznał jeszcze porażki, choć nadal musi czekać, aż rozegra pierwszy mecz w Płocku. W najbliższej kolejce wyruszy do Piastowa, który zajmuje pozycję wicelidera tabeli.

Płocczanie szybko narzucili swoje warunki gry rywalom, czego efektem łatwa wygrana w inauguracyjnej partii. Duża przewaga w umiejętnościach siatkarskich nie pozostała jednak bez wpływu na ich koncentrację. W drugiej odsłonie KPS zaczał popełniać dużo błędów, dzięki czemu goście wypracowali sobie znaczną przewagę, którą z trudem, bo z trudem, ale utrzymali do końca. Wyrównana walka trwała jeszcze do połowy trzeciego seta, po czym zawodnicy z Płocka "odejchali" przeciwnikom. Czwarta partai bez historii.

- Zagraliśmy dużo słabiej niż w naszym pierwszym spotkaniu - mówi prezes KPS-u Płock Damian Konopski. - Mieliśmy problemy przede wszystkim z przyjęciem, choć to bardziej efekt naszej nie najlepszej postawy niż wielkiego nacisku ze strony gospodarzy. Myślę, że w tym spotkaniu nie zaprezentowaliśmy nawet połowy naszego potencjału, dlatego zabieramy się teraz ostro do pracy.

WKS Astra Warszawa-KPS Płock 1:3 (-17, 23, -20, -17).

W najbliższej kolejce KPS Płock zagra na wyjeździe z MUKS-em Tie-Break Piastów - początek spotkania w sobotę 16 listopada o 17.