Matura 2021, język angielski. To trzeba umieć, żeby zdać! [WYMAGANIA PROGRAMOWE]

2021-04-23 14:15
Matura 2021, język angielski. To trzeba umieć, żeby zdać! [WYMAGANIA PROGRAMOWE]
Autor: Tumisu/cc0/Pixabay.com Matura 2021, język angielski. To trzeba umieć, żeby zdać! [WYMAGANIA PROGRAMOWE]

Matura 2021, język angielski. Co trzeba umieć, żeby zdać? Ogólne i szczegółowe wymagania programowe są określone w informatorze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Matura 2021 z języka angielskiego została skrócona, bo z powodu sytuacji epidemicznej panującej w Polsce nie odbędzie się egzamin ustny. Część pisemną zaplanowano natomiast 6 maja w czwartek o godz. 9 (poziom podstawowy), 7 maja w piątek o tej samej godzinie (poziom rozszerzony i dwujęzyczny). Co trzeba umieć, żeby zdać maturę 2021 z języka angielskiego?

Matura 2021, język angielski. To trzeba umieć, żeby zdać!

Matura 2021 z języka angielskiego już za pasem. W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce w tym roku, zresztą podobnie jak w poprzednim, nie odbędzie się egzamin ustny. Terminy pisemnych egzaminów zaplanowano natomiast: 6 maja w czwartek o godz. 9 (poziom podstawowy), 7 maja w piątek o tej samej godzinie (poziom rozszerzony i dwujęzyczny).

WYMAGANIA PROGRAMOWE na maturę 2021 z j. angielskiego

Co trzeba umieć, żeby zdać maturę 2021 z języka angielskiego? Wyjaśnia to informator maturalny Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który dzieli wymagania programowe na ogólne i szczegółowe. Te drugie dzielą się na cztery części:

  • rozumienie ze słuchu
  • rozumienie tekstów pisanych
  • znajomość środków językowych
  • wypowiedź pisemna

Na poziomie rozszerzonym w skład tej ostatniej wchodzą ponadto: rozprawka, artykuł publicystyczny i list formalny.

Matura 2021 z języka angielskiego jest jest jednym z pierwszy egzaminów, więc warto już wcześniej zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi przebiegu tegorocznego egzaminu.

Czytaj też: Matura 2021 angielski: przecieki. Co będzie na maturze z języka angielskiego?

Czytaj też: Matura 2021: Język polski. Przecieki maturalne! Co będzie na egzaminie? Sprawdź, jakich zadań i lektur się spodziewać

Czytaj też: Lektury obowiązkowe na maturze 2021. Te lektury z gwiazdką musisz znać na maturę z polskiego

Matura 2021, język angielski. To trzeba umieć, żeby zdać! [WYMAGANIA PROGRAMOWE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE