Płock. 24-latka zabiła męża. Miała zająć się dzieckiem, ale sąd zmienił decyzję! [AKTUALIZACJA]

2022-01-06 17:17
Płock. 24-latka zabiła męża. Miała zająć się dzieckiem, ale sąd zmienił decyzję!
Autor: juancarlostop/cc0/Pixabay.com Sąd Rejonowy w Płocku zmienił decyzję dotyczącą ws. 24-latki, która zabiła swojego męża, zdj. ilustracyjne

Sąd Rejonowy w Płocku zmienił wcześniejszą decyzję dotyczącą ws. 24-latki, która zabiła swojego męża. Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 listopada w jednym z bloków na osiedlu Tysiąclecia. Kobieta dźgnęła męża nożem w klatkę piersiową, zadając mu śmiertelny cios. Sąd w Płocku zdecydował, że nie trafi do aresztu, m.in. po to, by móc zająć się dzieckiem.

Płock. 24-latka zabiła męża. Miała zająć się dzieckiem, ale sąd zmienił decyzję!

Aktualizacja środa 5 stycznia godz. 11:26

Jak informuje Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku, 24-latka została we wtorek 4 stycznia doprowadzona do zakładu karnego. Od tej decyzji przysługuje jej zażalenie do innego składu sądu odwoławczego. Dziecko kobiety trafiło natomiast do pieczy zastępczej.

Wcześniej pisaliśmy:

24-latka z Płocka, która zabiła swojego męża, nie zajmie się swoim dzieckiem. Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, Sąd Rejonowy w Płocku zmienił swoją wcześniejszą decyzję odrzucającą wniosek tamtejszej prokuratury rejonowej o tymczasowe aresztowanie kobiety. W nocy z 11 na 12 listopada ub.r. dźgnęła ona raz 28-latka nożem klatkę piersiową, trafiając w serce, w wyniku czego doszło do jego zgonu. Mężczyzna został znaleziony na klatce schodowej bloku na osiedlu Tysiąclecia w Płocku. Jego żona usłyszała następnie zarzut zabójstwa, do którego się zresztą przyznała, ale decyzją sądu nie została aresztowana, tylko zastosowano wobec niej dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Śledczy złożyli jednak zażalenie na tę decyzję, które zostało uwzględnione przez sąd w Płocku na posiedzeniu, które odbyło się w piątek 31 grudnia.

- To oznacza, że podejrzana powinna zostać tymczasowo aresztowana. Sąd podzielił większość argumentów, które w odwołaniu wskazała prokuratura. A są to konkretne i mocne argumenty – mówi Gazecie Wyborczej Płock Małgorzata Orkwiszewska, prokurator rejonowy w Płocku.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, 24-latce, która zabiła męża, przysługuje jeszcze odwołanie od tego postanowienia. Ma to o tyle znaczenie, że sąd, podejmując wcześniejszą decyzję o braku aresztowania kobiety, kierował się m.in. dobrem jej dziecka, które miało pozostać pod opieką matki. Teraz nie wiadomo, co się z nim stanie, gdy kobieta trafi do zamknięcia.

Czytaj też: Płock: zlekceważyła izolację i poszła na zakupy. Teraz może posiedzieć znacznie dłużej!

Czytaj też: Płońsk. Tajemnicza śmierć 59-latka! Wszystko przez choinkę

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Polka zamordowana na Malcie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE