Płock. Czy Polish Hip-Hop Festival pójdzie drogą Audioriver? Jest odpowiedź organizatorów

i

Autor: Free-Photos/cc0/Pixabay.com Polish Hip-Hop Festival zaplanowano na na 6-8 sierpnia w Płocku, zdj. ilustracyjne

Płock. Czy Polish Hip-Hop Festival pójdzie drogą Audioriver? Jest odpowiedź organizatorów

2020-04-24 12:08

W minionym tygodniu organizatorzy największego w Płocku i jednego największych festiwali w Polsce poinformowali, że tegoroczna edycja Audioriver się nie odbędzie. Taką decyzję podjęto mimo że imprezę zaplanowano na koniec lipca. Dwa tygodnie później ma się odbyć drugi największy event w Płocku, czyli Polish Hip-Hop Festival. Jego organizatorzy odpowiadają, jakie podjęli decyzje.

Czy Polish Hip-Hop Festival pójdzie drogą Audioriver? Nic na to nie wskazuje. Jak wyjaśnia dyrektor artystyczny imprezy Dawid Bartkowski, przygotowania do tegorocznej edycji imprezy, którą zaplanowano na 6-8 sierpnia w Płocku, idą pełną parą. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a niedługo mamy poznać nazwiska kolejnych wykonawców. Jak dodaje, na ewentualną zmianę decyzji odnośnie organizacji wydarzenia mogłyby mieć wpływ tylko nowe obostrzenia rządowe, którym trzeba byłoby się podporządkować.

Bartkowski zdradza także trochę szczegółów odnośnie tegorocznej, 8. edycji eventu.

- Przede wszystkim chcemy, by - wzorem ostatnich lat - kolejna edycja Polish Hip-Hop Festival była jeszcze lepsza od poprzedniej - mówi. - Już patrząc na pierwszych artystów, których ogłosiliśmy, można powiedzieć, że będziemy chcieli zrobić krok do przodu względem poprzedniego roku. Są tam znane nazwiska, jak PRO8L3M czy Słoń, do których dołączyli też artyści kojarzeni z hip hopem w wydaniu mniej komercyjnym, ale nie mniej dobrym i angażującym, jak np. Mata. Już rok temu, planując tegoroczny program, wiedzieliśmy, że będzie on bogatszy i pozwoli zadowolić jeszcze więcej fanów.

Organizatorzy planują wkrótce ogłosić kilka kolejnych gwiazd, ale też grupę młodych gniewnych, którzy już niedługo powinni dołączyć do krajowej czołówki.

- Do tego sprowadza się idea naszego festiwalu. Nie chcemy kopiować samych siebie i stawiać w kółko na te same osoby, więc obok tuzów hip hopu promujemy też nowych wykonawców, m.in. z kręgu muzyki alternatywnej, którzy naszym zdaniem zasługują na uwagę. Poprzednie lata pokazały, że Polish Hip-Hop Festival był dla wielu artystów taką odskocznią do jeszcze większej kariery, ale też sprawdzeniem się w warunkach bojowych. Pamiętajmy, że przyjeżdżali do nas raperzy, którzy występowali wcześniej tylko w małych klubach, przed maksymalnie kilkusetosobową widownią. Pod sceną w Płocku jest kilka, kilkanaście tysięcy ludzi, więc to dla nich świetne przetarcie na przyszłość - kończy Bartkowski.

Do 26 kwietnia można kupić karnet na festiwal w cenie 170 zł. Od tej daty opłaty wyglądają następująco:
180 PLN: 27 kwietnia – 26 maja lub do wyczerpania II puli karnetów / karnet 3 dni
190 PLN: 27 maja – 26 czerwca lub do wyczerpania III puli karnetów / karnet 3 dni
200 PLN: 27 czerwca – 26 lipca lub do wyczerpania IV puli karnetów / karnet 3 dni
210 PLN: 27 lipca – 5 sierpnia lub do wyczerpania V puli karnetów / karnet 3 dni
230 PLN: 6 sierpnia – 8 sierpnia lub do wyczerpania VI puli karnetów / karnet 3 dni

Organizatorzy informują ponadto, że po wyczerpaniu liczby karnetów 3-dniowych do sprzedaży trafiają 2-dniowe, które obowiązują na piątek i sobotę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Dance Dance Dance: Wiemy, komu zwycięzcy przekażą 100 tysięcy złotych!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają