Płock: Uważajcie na drogach! Wtorkowa noc i środowy poranek znowu z dużymi opadami [AUDIO]

2019-12-03 14:45 Michał Michalak
Płock: UWAGA, kierowcy! Wtorkowa noc i środowy poranek znowu z dużymi opadami
Autor: Pixabay.com Opadów marznącego deszczu można się spodziewać w Płocku i na terenie powiatu płockiego

W nocy 3 na 4 grudnia na terenie Płocka i powiatu płockiego można się spodziewać marznących opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, co w efekcie może wywołać zjawisko gołoledzi. Temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza, co jeszcze bardziej utrudni jazdę. Środa również przywita nas opadami deszczu, a kolejnej nocy znowu mróz. W tych dniach warto być na drodze wyjątkowo ostrożnym.

Zgodnie z klasyfikacją IMGW warunki, których należy się spodziewać najbliższej nocy, noszą nr 1 w 3-stopniowej skali ostrzeżeń. To oznacza, że, mogą "powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Marznący deszcz i gołoledź mogą wystąpić na terenie Płocka i w całym powiecie płockim. W związku z utrzymującą się niewysoką temperaturą trudne warunki będą panowały nie tylko dziś w nocy, ale i w środę. Przelotne opady będą występować jeszcze jutro do godzin południowych, a termometry pokażą maksymalnie 4 słupki rtęci.

Większym optymizmem powieje w czwartek, gdy pojawi się zdecydowanie więcej słońca, ale od piątku znowu rozpocznie się festiwal trudnych warunków na drodze.

Możesz dostać mandat, jeśli jedziesz samochodem nieoczyszczonym z lodu i śniegu. Mówi Emilia Kosma z mazowieckiej drogówki: