Płock. Ważą się losy księdza pedofila. Czy uniknie więzienia?

2020-07-16 8:24
Płock. Ważą się losy księdza pedofila. Czy uniknie więzienia?
Autor: RobertCheaib/cc0/Pixabay.com Księdzu Krzysztofowi L. z Płocka postawiono 3 zarzuty pedofilskie, zdj. ilustracyjne

Chodzi o Krzysztofa L. z Domu Księży Emerytów w Płocku, który już kilka miesięcy temu otrzymał zarzuty prokuratorskie. Mężczyzna miał m.in. częstować nieletniego chłopca nieznanym napojem, w wyniku czego stracił on świadomość, po czym został doprowadzony przez duchownego do poddania się innej czynności seksualnej. Oskarżonego księdza zbadali już psychiatrzy, ale to nie wszystko, co go czeka.

Ksiądz pedofil z Płocka został zatrzymany, a następnie aresztowany w styczniu br. Zawiadomienie ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez mężczyznę złożyła we wrześniu 2019 r. Kuria Diecezjalna w Płocku. W wyniku śledztwa duchownemu postawiono 3 zarzuty, w tym częstowanie nieletniego chłopca nieznanym napojem, co doprowadziło do utraty świadomości. Znajdującego się w takim stanie chłopca duchowny doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej. Krzysztof L. nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań.

Ważą się losy księdza pedofila. Czy uniknie więzienia?

Do tej pory księdza pedofila z Płocka zbadał już zespół biegłych psychiatrów, do czego doszło po koniec czerwca. Ich opinia zostanie jednak jeszcze uzupełniona, bo z kolei w przyszłym tygodniu duchownego czeka spotkanie z seksuologiem. Dzięki temu powstanie wspólna opinia, która pomoże prokuraturze ocenić, czy mężczyzna może być sądzony jako osoba poczytalna, czy nie - w tym drugim przypadku mężczyzna na pewno uniknąłby kary więzienia, jeśli zostałaby mu udowodniona wina.

Ponadto do prokuratury rejonowej nie dotarła jeszcze opinia informatyczna z badania nośników, które zabezpieczono w jego mieszkaniu w Domu Księży Emerytów w Płocku. W czasie przesłuchania wykorzystany przez duchownego nastolatek zeznał, że "widział u księdza dużo zdjęć z nagimi chłopcami".

Śledztwo w sprawie księdza pedofila z Płocka zostało przedłużone do 15 października.

Ryzykował swoim życiem, by ocalić inne! Wyciągnął z wody 65-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE