Autor: Michał Łada / Wisła Płock S.A.​

Poczuli krew i idą za ciosem. Nafciarze z kolejnym zwycięstwem na koncie

2020-07-13 7:51

Wisła mimo pewnego utrzymania w lidze nie zwalnia kroku. Podopieczni Radosława Sobolewskiego mogą cieszyć się z kolejnego kompletu punktów. Tym razem udało im się przywieźć je z Lubina gdzie pokonali Zagłębie 1 do 0. W końcu doczekaliśmy się przebudzenia Nafciarzy. Lepiej późno niż wcale

Zwycięstwo zapewniła Nafciarzom piękna bramka Mateusza Szwocha zdobyta chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Pomocnik dostał świetne podanie od Cilliana Sheridana, wykonał podręcznikowy zwód a następnie posłał piłkę po ziemi w dolny róg bramki. Bramkarz był bez szans a Wisła cieszyła się ze zdobytego prowadzenia. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo. Kilka minut później piłka po rzucie wolnym znalazła się w siatce Krzysztofa Kamińskiego. Na szczęście dla płocczan, wcześniej sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z zawodników z Lubina w efekcie czego gol nie został uznany. Przewaga nie była duża, nie brakowało też emocji. Zawodnikom obu drużyn towarzyszyły one do ostatniego gwizdka. Świadczyły o tym między innymi dwie żółte kartki które oglądał Lubomir Guldan. W związku z tym obrońca Zagłębia nie mógł dokończyć spotkania

Dla Nafciarzy zwycięstwo to kolejne 3 oczka. Dzięki nim udało im się wyprzedzić Zagłębie Lubin w tabeli grupy spadkowej PKO BP Ekstraklasy. Przed płocczanami jeszcze dwa spotkania w sezonie 2019/2020. Pierwsze z nic zostanie rozegrane już jutro. Podopieczni Radosława Sobolewskiego zmierzą się o 20:30 z Koroną Kielce. Następnie zagrają oni na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?
Rusza modernizacja stadionu w Płocku
Źródło: Poczuli krew i idą za ciosem. Nafciarze z kolejnym zwycięstwem na koncie