POTĘŻNE WICHURY wracają nad Płock! Od niedzieli znowu będzie mocno wiało! [PROGNOZA POGODY]

2020-02-15 8:00 Michał Michalak
POTĘŻNE WICHURY wracają nad Płock! Od niedzieli znowu będzie mocno wiało!
Autor: phtorxp/Pixabay.com Potężne wichury pojawią sie nad Płockiem w niedzielę i utrzymają się do wtorku

Ledwie skończyły się dni z huraganowymi wiatrami, a nad Płock nadciągają kolejne. Potężne wichury pojawią się nad miastem w niedzielę, a wiatr osłabnie na dobre dopiero we wtorek wieczorem. Podobnie jak w tym tygodniu porywistym podmuchom będzie towarzyszyła wysoka temperatura, bo ok. 10-11 stopni, ale tym razem nie powinno padać. Przelotne, niewielkie opady są spodziewane tylko w poniedziałek.

Potężne wichury wracają nad Płock. Siła wiatru będzie rosnąć w niedzielę 16 lutego z biegiem dnia, by wieczorem ok. godz. 20-22 osiągnąć prędkość ponad 30 km/h. Porywiste podmuchy będą się utrzymywać przez całą noc i osłabną w poniedziałkowy poranek. Potężne wichury wrócą we wtorek rano, osiągając w porywach 27 km/h. Wiatr może się jeszcze wzmóc w środę, ale nie powinien przekroczyć 23 km/h.

Zarówno w niedzielę, jak i poniedziałek termometry pokażą maksymalnie 11 stopni, a w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie nawet 8 kresek na słupku rtęci. Lekkie ochłodzenie przyjdzie w nocy z poniedziałku na wtorek, bo temperatura spadnie do 4 stopni powyżej zera, a już w dzień do 8 stopni.