Płońsk. UKRADLI z mieszkania ponad 3 mln zł! Jeden z nich to MORDERCA! Jest wyrok!

2020-02-14 13:18 Michał Michalak
Płońsk. UKRADLI z mieszkania ponad 3 mln zł! Jeden z nich to MORDERCA! Jest wyrok!
Autor: d-keller/Pixabay.com Do kradzieży doszło w 2016 r. w Płońsku

Sąd Rejonowy w Płońsku ogłosił wyrok ws. zuchwałej kradzieży, do której doszło w 2016 r. Mariusz D., Krystian B. i Natalia L. ukradli z mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku ponad 3 mln złotych w gotówce i biżuterii. Mariusz D., pseudonim "Lipek", w lipcu ubiegłego roku został ponadto skazany przez Sąd Okręgowy w Płocku na karę dożywotniego więzienia za zamordowanie Dariusza T.

Jak informuje portal Płońsk w Sieci, złodzieje ukradli z mieszkania ponad 3 mln zł, a dokładnie ok. 3,2 mln, bo taka była łączna wartość zabranych pieniędzy i biżuterii. Mariusz D. został skazany na karę 6 lat pozbawienia wolności, Krystian B. - 10 lat, a Natalia L. 3 lat więzienia. Ponadto muszą oni zapłacić na rzecz pokrzywdzonych kwotę pieniężną w wysokości zaistniałej szkody.

Do zdarzenia doszło w 2016 r., gdy skazani włamali się przy pomocy dorobionego klucza do mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku. To jednak nie wszystkie przestępstwa, za jakie odpowiadali.

Jak informuje Płońsk w Sieci, mężczyźni razem z inną złodziejką Anną L. zostali ponadto oskarżeni o kradzież 200 tys. zł, dwóch sztuk broni palnej i amunicji z mieszkania w Nowym Mieście niedaleko Płońska. Kobieta dostała za to karę 2 lat pozbawienia wolności. Krystian B. odpowiadał ponadto za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką - Natalią L. - do czego doszło już po rozpoczęciu postępowania w związku z płońskim przestępstwem. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Kara dla Mariusza D. jest drugą po orzeczeniu Sądu Okręgowego w Płocku, który skazał go w lipcu ub.r. na dożywocie. Mężczyzna 23 stycznia 2017 r. zamordował w Płońsku Dariusza T., strzelając do niego z nieustalonej broni palnej.