Wielka akcja służb

Rosjanin, Polacy, Izraelczyk i Ukraińcy. Ci ludzie chcieli okraść Polskę! W tle grube miliony [ZDJĘCIA]

2022-11-15 20:43

Funkcjonariusze CBŚP i KAS rozbili międzynarodowy gang, który chciał wprowadzić do obrotu ogromne ilości nielegalnych papierosów. W magazynie w Płońsku było ich ponad 21,5 mln, co mogło narazić Skarb Państwa na stratę prawie 26 mln zł z tytułu nieuiszczonego podatku. Członkami grupy przestępczej byli: Rosjanin, Polacy, Ukraińcy i jeden obywatel Izraela.

Rosjanin, Polacy, Izraelczyk i Ukraińcy. Ci ludzie chcieli okraść Polskę! W tle grube miliony

Rosjanin, czterej Polacy, dwoje Ukraińców i Izraelczyk - to członkowie gangu, którzy usłyszeli m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i paserstwa akcyzowego. Zatrzymani w wieku 27-47 lat, w tym jedna kobieta, obywatelka Ukrainy, chcieli wprowadzić do obrotu ponad 21,5 mln sztuk nielegalnych papierosów o wartości ok. 16 mln zł. Gdyby to się udało, Skarb Państwa straciłby prawie 26 mln zł. Nielegalny towar znaleziono w magazynie przy ul. Mazowieckiej w Płońsku - akcja funkcjonariuszy CBŚP i Krajowej Administracji Skarbowej została przeprowadzona 31 października br., a tego samego dnia została o tym poinformowana tamtejsza prokuratura rejonowa, która wszczęła w tej sprawie śledztwo.

- Na nasz wniosek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych osób na okres 3 miesięcy - mówi Magdalena Sawicka, zastępca prokuratura rejonowego w Płońsku.

U zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto dwa samochody typu SUV o łącznej wartości 330 tys. zł i równowartość ponad 16 tys. zł w różnej walucie.

Tragiczny finał awantury polsko-ukraińskiej! 46-latek wypadł z 2. piętra hotelu w Płońsku

Międzynarodowy gang w rękach policji. Wśród zatrzymanych Polacy, Rosjanin i Izraelczyk
Sonda
Palisz papierosy?