UWAGA, kierowcy! 30 listopada pojedziemy południową jezdnią Jachowicza! [ZDJĘCIA]

2019-11-18 14:29

Urząd Miasta Płocka poinformował, że prace remontowe przebiegają zgodnie z harmonogramem. Przebudowa południowej jezdni Alei Jachowicza (w kierunku Podolszyc) na odcinku od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do skrzyżowania z Aleją Kilińskiego jest na ukończeniu. Finiszuje budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz przebudowa pozostałej infrastruktury podziemnej.

Jak czytamy ponadto w komunikacie Urzędu Miasta Płocka, w sobotę 16 listopada rozpoczęły się roboty w masie bitumicznej. Drogowcy rozpoczęli układanie pierwszych warstw nawierzchni jezdni. Trwają także prace związane z wykonaniem nowej sygnalizacji świetlnej. Niezależnie od pogody zostaną one ukończone za niespełna dwa tygodnie, co oznacza, że 30 listopada obie jezdnie Jachowicza, w tym ta prowadząca w kierunku Podolszyc, będą już dostępne.

Przypomnijmy, że ograniczenia w ruchu w al. Jachowicza mają bezpośredni związek z kompleksową przebudową al. Kilińskiego, a także budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz przebudową pozostałej infrastruktury podziemnej.

Po przebudowie południowa jezdnia al. Jachowicza będzie posiadać trzy pasy ruchu w kierunku Podolszyc oraz nowe, dodatkowe prawo- i lewoskręty w al. Kilińskiego, ul. Dworcową i ul. Otolińską. Powstanie także nowy, wydłużony lewoskręt na północnej jezdni al. Jachowicza w al. Kilińskiego. Będzie tam również buspas i śluza dla autobusów Komunikacji Miejskiej w Płocku, które usprawnią poruszanie się w obrębie skrzyżowania Jachowicza-Piłsudskiego-Kilińskiego-Dworcowa-Otolińska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE