Sierpc: W szkole ulatniał się gaz! Uczniowie i nauczycielka wszczęli alarm, ale...

2019-12-06 8:41 Michał Michalak
Sierpc: W szkole ulatniał się gaz! Uczniowie i nauczycielka wszczęli alarm, ale...
Autor: Pixabay.com Do zdarzenia doszło w Szkole Podstawowej w Ligowie niedaleko Sierpca

Wszyscy zgłosili tę informację do dyrekcji Szkoły Podstawowej w Ligowie niedaleko Sierpca, która natychmiast zarządziła ewakuację i wezwała odpowiednie służby. Intensywną woń dało się wyczuć najpierw w sali informatycznej, a następnie w okolicy głównego kurka gazowego. Na miejscu pojawili się strażacy z Ligowa i Sierpca oraz pogotowie gazowe z Płocka. Co się okazało?

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Przybyli na miejsce strażacy niczego nie wyczuli, co potwierdziły także urządzenia pomiarowe. Mogło to być spowodowane faktem, że wszystkie pomieszczenia szkoły zostały gruntownie przewietrzone, dlatego do akcji wkroczyli pracownicy pogotowia gazowego z Płocka.

Jak informuje zastępca komendanta PSP w Sierpcu Paweł Sekulski, sprawdzili oni wszystkie instalacje gazu ziemnego, z którego korzysta szkoła w Ligowie. Ku zdziwieniu wszystkich nie wykryli oni jednak żadnej awarii i nie potrafili wskazać źródła pojawienia się gazu, o ile faktycznie się ulatniał. Na tym skończyły się wszystkie działania służb.

Mimo to dyrekcja szkoły w Ligowie odwołała tego dnia zajęcia z uwagi na dobro uczniów.