Wąsewo. Przez niego mogło zginąć 200 krów! Szantażysta w rękach śledczych!

2020-08-07 11:37 Michał Michalak
Wąsewo. Chciał otruć 200 krów! Zwierzęta nie były szalone, ale on tak!
Autor: alkemade/cc0/Pixabay.com Krystian S. z gminy Wąsewo chciał otruć ok. 200 krów należących do jego sąsiadów

Krystian S. z gminy Wąsewo groził swoim sąsiadom: Jackowi K. i Januszowi K., że jeśli nie zapłacą mu po 50 tys. złotych, otruje 200 krów, które należą do mężczyzn. Szantażysta zostawił obu gospodarzom wiadomości na bramie wjazdowej i na kiju wbitym w ziemię, ale poszkodowani w sprawie zgłosili wszystko policji w Ostrowi Mazowieckiej. Krystianowi S. grozi teraz 10 lat więzienia.

Krystian S. z gminy Wąsewo chciał otruć ok. 200 krów należących do sąsiadów, szantażując ich, że zrobi to, o ile nie zapłacą mu po 50 tys. złotych. W nocy 17 lipca 2020 r. na bramie wjazdowej posesji należącej do Jacka K. pozostawił torbę z napisem „Jacek Sławek”, w środku której znajdowały się ręcznie napisane kartki z żądaniem pieniędzy w kwocie 50 tys. zł, a 21 lipca na polnej drodze prowadzącej do posesji Jacka K. pozostawił wbity w ziemię kij, na którym przywiązał sznurkiem wydrukowaną kartkę z żądaniem pieniędzy w kwocie po 50 tys. zł od każdego z pokrzywdzonych.

Zarówno Jacek K., jak i Janusz K. nie dali się zastraszyć i zgłosili wszystko policji w Ostrowi Mazowieckiej. Tamtejszy sąd przychylił się do wniosku śledczych i nakazał aresztować mężczyznę z gminy Wąsewo na okres 2 miesięcy.

Za groźbę otrucia ok. 200 krów i szantażowanie mężczyzn Krystianowi S. grozi teraz od roku do 10 lat więzienia.

prokurator Marta Zawada-Dybek o wypadku podczas Tour de Pologne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.