Wisła Płock. Jeden prezes skazany za korupcję, drugi odchodzi z klubu!

2020-07-31 17:46 Michał Michalak
Wisła Płock. Jeden prezes skazany za korupcję, drugi przestał pełnić swoją funkcję!
Autor: Bartek23ef/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Były prezes Wisły Płock Krzysztof D. został skazany za ustawienie trzech meczów, natomiast Jacek Kruszewski odchodzi z klubu po blisko 9 latach

Wisła Płock przeżywa małe trzęsienie ziemi. W czwartek okazało się, że klub nie przedłuży umowy z wieloletnim prezesem klubu Jackiem Kruszewskim, czemu sprzeciwiali się m.in. kibice. Tego samego dnia Sąd Okręgowy we Wrocławiu poinformował, że prawomocnym wyrokiem za korupcję w piłce nożnej został skazany były prezes Wisły Płock Krzysztof Dmoszyński.

Jak informuje Blog Piłkarska Mafia, Krzysztof D., były prezes Wisły Płock został skazany za korupcję przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i 12 tys. zł grzywny. Prokuratura oskarżyła go o udział w ustawieniu trzech meczów: spotkania Pucharu Polski Odra Opole-Wisła Płock 2:1 z sierpnia 2003 r., meczu ekstraklasy piłkarskiej Świt Nowy Dwór Mazowiecki-Wisła Płock 1:2 z października 2003 r. i pojedynku tego samego poziomu rozgrywkowego Wisła Płock-Wisła Kraków 4:4 z kwietnia 2004 r.

Sędziami pierwszego meczu był Krzysztof S. z Tarnowa, a pozostałych dwóch Zbigniew M. z Piły. W ustawianiu spotkań pomagał także były sędzia piłkarski Tadeusz D., a w procederze korupcyjnym przy okazji pojedynku Wisły Płock z Odrą Opole brał także udział obserwator Krzysztof P. z Poznania.

To nie wszystko.

Także w czwartek okazało się, że z Wisły Płock odchodzi Jacek Kruszewski, który był prezesem klubu od 2012 r. Z byłym szefem Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock nie przedłużono wygasającej 30 lipca umowy.

- Bez wątpienia prezes Kruszewski był bardzo oddany Wiśle. Nikt tego nie kwestionuje. Należą mu się podziękowania za lata pracy dla Wisły (...) Trzeba powiedzieć, że pod względem sportowym ostatnie dwa sezony gry w Ekstraklasie to jednak nie progres, tylko gra o utrzymanie. Oczekiwania były większe, także pod wieloma innymi względami, w tym w kwestii współpracy ze sponsorami i szkoleniem młodzieży - mówi Portalowi Płock prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Koloseum - Stifler

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.