Płock. Nowe przypadki koronawirusa! Kilkanaście pielęgniarek odchodzi ze szpitala!

2020-07-30 15:17 Michał Michalak
Płock. Nowe przypadki koronawirusa! Kilkanaście pielęgniarek odchodzi ze szpitala!
Autor: Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku Koronawirus. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku może przyjąć od zaraz 10 nowych pielęgniarek

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku poinformowała o czterech nowych przypadkach koronawirusa w powiecie. Od początku epidemii to już 78 chorych. Tymczasem Wojewódzki Szpital Zespolony przygotowuje się na najbliższe tygodnie, które mogą być bardzo ciężkie dla placówki. Na emeryturę odchodzi kilkanaście pielęgniarek, dla których trzeba znaleźć zastępstwo.

W Płocku i okolicach potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa, o czym informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Razem to już 78 chorych, z których do tej pory wyzdrowiało 32. W kwarantannie przebywa aktualnie 576 osób, z czego 54 trafiły do niej minionej doby.

Na walkę z koronawirusem zbiera siły Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku. Jak informuje Portal Płock, kilkanaście pielęgniarek odchodzi z placówki, bo w najbliższych tygodniach przejdzie na emeryturę, dlatego w to miejsce trzeba zatrudnić nowe. Dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski mówi, że od razu jest w stanie przyjąć 10 pielęgniarek.

- W sierpniu i wrześniu jest wysyp podań o przejście na emeryturę. Miesiąc przed końcem pracownicy wybierają urlop. Absolwentki będą do zatrudnienia dopiero od 1 września, prawo wykonywania zawodu nabędą w połowie sierpnia. Jest możliwość natychmiastowego zatrudnienia w naszym szpitalu. Myślę, że przynajmniej 10 osób - mówi Portalowi Płock dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Płock: Koronawirus w komendzie! Policjant zakażony. "Lekceważył poważne objawy"

Koronawirus Gostynin. Szpital, DPS, żłobek i przedszkole! Kolejny zgon i już 118 chorych!

Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.