Płock: Koronawirus w komendzie! Policjant zakażony. "Lekceważył poważne objawy"

2020-07-29 19:05 Bartosz Wojsa
Płock: Koronawirus w komendzie! Policjant zakażony. Lekceważył poważne objawy
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Płock: Koronawirus w komendzie! Policjant zakażony. "Lekceważył poważne objawy"

W Komendzie Miejskiej Policji w Płocku potwierdzono zakażenie koronawirusem u policjanta. Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna miał lekceważyć poważne objawy, mogące świadczyć o zakażeniu. "Przychodził do pracy z wysoką gorączką", czytamy. Funkcjonariusze miał nawet nie poinformować przełożonych o sprawie.

W Komendzie Miejskiej Policji w Płocku pojawił się koronawirus. Zakażony został jeden z policjantów, który od piątku (24 lipca) nie był w pracy. Według informacji "Gazety Wyborczej", wcześniej policjant miał lekceważyć poważne objawy, mogące świadczyć o zakażeniu. - Miał przychodzić do pracy mimo wysokiej gorączki - podaje "GW". 

- Natychmiast od pracy zostało odsuniętych 23 funkcjonariuszy - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku, cytowana przez Portal Płock. "Funkcjonariusz nie informował przełożonych o tym, że istnieje możliwość zakażenia koronawirusem", czytamy.

Funkcjonariusz w piątek (24 lipca) poprosił o urlop i od tamtego czasu nie był w pracy. Wymaz do testu na koronawirusa pobrano od niego w poniedziałek. Następnego dnia przyszedł wynik, który wskazał, że mężczyzna jest zakażony. 

Rzeczniczka KMP w Płocku zapewnia, że cała ta sytuacja nie wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców miasta, ani na funkcjonowanie jednostki. 

Pomieszczenia i pojazdy zostały zdezynfekowane. Osoby, które miały kontakt z policjantem zakażonym koronawirusem, zostaną przebadane. 

To drugi zakażony wirusem policjant z Płocka. 

Zielona Góra: Zabił żonę i wyskoczył z 10. piętra. ZROBIŁ TO na oczach syna.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.