Płocki debiutant w Sejmie. Kim jest Arkadiusz Iwaniak?

i

Autor: profil facebookowy Arkadiusza Iwaniaka Arkadiusz iwaniak (drugi z lewej) w trakcie kampanii wyborczej

Wybory 2019. Płocki debiutant w Sejmie, czyli Arkadiusz Iwaniak: Zostaję w Płocku

2019-10-16 13:46

45-latek dostał się do parlamentu, startując z pierwszym numerem na liście KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W płockim okręgu uzyskał łącznie 15 098 głosów, co było 6. najwyższym wynikiem. Będzie jednym z 49 posłów posłów Lewicy.

Iwaniak urodził się w Płocku 29 stycznia 1974 r. i mieszka tutaj do tej pory. Ukończył "Chemika" (Technikum Chemiczne), po czym wyjechał na studia do Warszawy, uzyskując licencjat w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji, a następnie został magistrem ekonomii w Prywatnej Wyższej Szkole Businessu i Administracji.

W czasie kariery zawodowej pracował m.in. w Zakładzie Energetycznym w Płocku, Miejskim Zakładzie Obiektów Sportowych i PKN Orlen. Jest też byłym radnym miejskim i kandydatem SLD na prezydenta miasta (w 2014 r.), a od 2009 r. prowadzi własną działalność gospodarczą. W struktury SLD wstąpił już w 1999 r. Obecnie jest członkiem Rady Krajowej Sojuszu oraz Wiceprzewodniczącym Rady Mazowieckiej partii. Jak podkreśla, mimo nominacji na posła zamierza pozostać w swoim rodzinnym mieście.

- Nie zamierzam się stąd wyprowadzać, bo myślę, że całe życie, które do tej pory poświęciłem Płockowi, nadal będzie mnie inspirować, więc nie ma potrzeby tego zmieniać - mówi Iwaniak. - Oczywiście nie zapominam też o wyborcach z pozostałych części regionu płocko-ciechanowskiego, którzy na mnie głosowali, dlatego chcę, by moja pracy wyglądała podobnie jak w czasie kadencji radnego: z jednej strony będę dbał o interesy "małej ojczyzny", a z drugiej o sprawy Polski.

W wyborach 2019 SLD uzyskało poparcie 12,56 procent.

Wybory 2019. Płocki debiutant w Sejmie, czyli Arkadiusz Iwaniak: Zostaję w Płocku

i

Autor: profil facebookowy Arkadiusza Iwaniaka
Odwołać najbliższe posiedzenie Senatu? Chce tego Koalicja Obywatelska. Mówi senator Bogdan Borusewicz:
Nasi Partnerzy polecają