Chłopiec z Poznania był na feriach w Chinach! "Pluł na dzieci i straszył koronawirusem"

2020-02-12 12:38 BM
Koronawirus
Autor: Shutterstock STRACH przed koronawirusem w Kielcach?

Koronawirus z Chin w Polsce? Bulwersująca sprawa w Szkole Podstawowej nr 19 w Poznaniu. Jeden z uczniów był na feriach w Chinach. Po powrocie do szkoły straszył inne dzieci koronawirusem. Rodzice innych uczniów byli przestraszeni, a sprawą zajęła się dyrekcja szkoły!

Koronawirus z Chin w Polsce?

Do tej pory nie ma w Polsce potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem z Chin. Mimo to panuje powszechny strach. Portal epoznan.pl opisał historię, która wydarzyła się w jednej z poznańskich szkół. Na rodziców i dzieci padł blady strach!

Rodzice dzieci, którzy uczęszczają do SP nr 19 w Poznaniu na osiedlu Oświecenia poinformowali lokalny portal o tym, że jeden z uczniów był na feriach w Chinach, a po powrocie do szkoły robił okropne rzeczy. - Pluł na dzieci śmiejąc się im w twarz - napisali rodzice, którzy zgodnie stwierdzili, że narażał zdrowie i życie innych dzieci. Chłopiec kaszlał i udawał, że zaraża rówieśników koronawirusem!

ZABÓJCZA zupa z nietoperza! To ona jest źródłem śmiertelnego wirusa z Chin?

Sprawa bardzo szybko dotarła do dyrekcji szkoły, która rozesłała za pośrednictwem elektronicznego dziennika informację w tej sprawie. Napisano w nim, że chłopiec wraz z matką po powrocie do kraju natychmiast udał się do lekarza na oddziale szpitalnym. Przeszli oni badania profilaktyczne i zalecaną kwarantannę. Jednocześnie wykluczono zakażenie jakąkolwiek chorobą.

- Okazało się, że rodzice zachowali się bardzo odpowiedzialnie i już w czasie ferii wraz z synem zostali poddani badaniom, przeszli też kwarantannę, choć wcale nie byli w obszarze zagrożonym koronawirusem - powiedział w rozmowie z lokalnym portalem Janusz Kaczmarek, dyrektor SP nr 19.

Dyrektor placówki odniósł się także do zachowania ucznia. - Nie mam wiedzy na temat incydentów z udziałem chłopca - opowiada Kaczmarek. - Miało dojść do sytuacji, w której uczeń miał kaszleć przy swoich kolegach, ale on sam tego nie potwierdził. Apeluję do wszystkich o to, by nie piętnować tego ucznia. Według lekarzy dziecko jest zdrowe, nie ma więc powodów do paniki - kończy.

CZYM JEST KORONAWIRUS?

Główny Inspektorat Sanitarny informuje podróżnych, że koronawirus z Chin (koronawirus 2019-nCoV) jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. Według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

KORONAWIRUS Z CHIN - JAKIE OBJAWY?

  • temperatura ciała wyższa niż 38°C
  • kaszel, duszność, problemy z oddychaniem
  • objawy zapalenia płuc
  • ogólne osłabienie

Czynnikami ryzyka jest przebywanie w towarzystwie osoby zakażonej, niedawna podróż do Chin (zwłaszcza prowincji Wuhan). Niebezpieczny jest też kontakt z narażonym na wirus zwierzęciem.

Wirus rozwija się w ciągu 7-14 dni. Powoduje zapalenie płuc, które kończy się śmiercią!