Miliarder

i

Autor: Razvan Chisu / Unsplash

Szokujące szczegóły

Co robi w życiu najbogatszy Polak? Tylko garstka osób wie, jak wygląda tajemniczy miliarder z Wielkopolski, właściciel sklepów Dino

2023-02-13 16:10

Mało osób wie, jak wygląda. Nie udziela wywiadów. Nie jest celebrytą. Tymczasem jest najbogatszym człowiekiem w Polsce i stworzył sieć marketów Dino. Jego majątek wyceniony jest na 19 mld złotych. Portalowi Money.pl udało się porozmawiać ze współpracownikami miliardera. Szczegóły z życia bogacza szokują.

W internecie nie ma żadnego jego zdjęcia, a firma, którą stworzył - "Dino" pod koniec stycznia tego roku była warta na giełdzie 38 mld złotych. Nieco ponad 51 proc. udziałów ma sam Biernacki.

Według "Wprost" w 2022 r. był najbogatszym Polakiem. Z kolei w zestawieniu "Forbesa" uplasował się na trzecim miejscu. Nie udziela wywiadów, nie fotografuje się, nie bywa na rautach i bankietach polskiego biznesu. Jak ustalili dziennikarze portalu Money.pl, używa "przedpotopowego" telefonu komórkowego. Smartfona nie ma, bo boi się podsłuchów.

Współpracownikom zawsze każe zostawić urządzenia elektroniczne przed wejściem do jego gabinetu. Podczas spotkań nie może być nawet cienia podejrzenia, że ktoś coś nagrywa lub ktoś go podsłucha, wykorzystując do tego smartfona. Tak wyjaśniła dziennikarzom portalu money.pl osoba, która od lat pracuje w siedzibie "Dino" w Krotoszynie.

Biernacki w ogóle woli spotkania w cztery oczy. Ceni sobie tradycyjną formę komunikacji. Ludzie nie piszą do niego maili, ale… tradycyjne listy. Dziennikarze ustalili, że w w 2008 roku miał wypadek swoim czerwonym ferrari. Z niewiadomych przyczyn kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w drzewo, a potem staranował płot prywatnej posesji. W ferrari wybuchły dwie poduszki powietrzne.

Według świadków pasażer po kraksie dał radę samodzielnie wydostać się z rozbitego samochodu, został odwieziony do miejscowego szpitala.

Sonda
Czy robisz zakupy w markecie Dino"?
Komorowski MIAŻDŻY zakupy Błaszczaka! O co chodzi?!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany