Był okazem zdrowia

13-letni Konstanty walczy o życie! Potworna choroba wyniszcza jego organizm każdego dnia. Dramatyczny apel

2022-12-08 17:00

Ma dopiero 13 lat i musi stoczyć teraz swoją największą bitwę. Konstanty Mikołajczyk spod Poznania musi walczyć o… życie! Zdiagnozowano u niego nieoperacyjnego guza mózgu. Właśnie ważą się jego losy, bo rodzina nie ustaje w poszukiwaniach dla niego leczenia. W Polsce czeka go tylko radioterapia.

Wielkopolskie: 13-letni Konstanty walczy o życie. "Był okazem zdrowia"

Wszystko zmieniło się w jeden dzień. Do 4 listopada był uśmiechniętym, pogodnym, pełnym energii ósmoklasistą, marzącym o karierze Szefa kuchni. Chłopiec zawsze był okazem zdrowia, a do szpitala w Poznaniu trafił z podejrzeniem zapalenia wyrostka - mamę zaniepokoiły wymioty, które pojawiały się nieregularnie od ok. dwóch tygodni, a nasiliły właśnie tego dnia.

Konstanty zaczął widzieć też widzieć świat na szaro. Kłopoty z wyrostkiem wykluczono, więc lekarze szukali innej przyczyny. Znaleźli, a jego mama usłyszała najgorszą diagnozę: guz mózgu. W trybie pilnym Konstanty został przetransportowany helikopterem medycznym do CZD w Warszawie. Tam spadły na nich kolejne złe wieści, bo okazało się, że to guz pnia mózgu, ma 4 cm, fatalne położenie i postać, jest nieoperacyjny.

Diagnoza jak wyrok. Rodzice chłopca nie tracą nadziei

- Zrobimy wszystko, aby przedłużyć życie Pani syna - usłyszała mama Konstantego. Na razie jedyne wyjście to radioterapia, dlatego od tamtej pory mama chłopca razem z rodziną i przyjaciółmi szuka pomocy u specjalistów na całym świecie. - Czekamy na ich opinie i propozycje możliwości leczenia - mówi Super Expressowi jedna z przyjaciółek mamy Konstantego, która sama zaangażowała się w pomoc.

Konstanty jest już po biopsji, wymaga całodobowej opieki i rehabilitacji. Osoby, które chciałyby wspomóc chłopca mogą to zrobić za pośrednictwem Fundacji Siepomaga - TUTAJ.

Sonda
Wpłacasz pieniędze na zbiórki charytatywne?
Rolnicy. Podlasie. Gienek próbuje pomóc. Irytacja Walka

Chore dziąsła mogą świadczyć o poważnych problemach... z sercem?

Posłuchaj rozmowy z lekarką i sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Listen to "Czy chore dziąsła mogą świadczyć o chorym sercu? (SuperZdrowi)" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany