Lech Poznań - Warta Poznań: Pierwszy taki mecz od 25 lat [WIDEO Z 1995 ROKU]

2020-09-20 11:35 Maciej Brzeziński
Lech Poznań - Warta Poznań: Pierwszy taki mecz od 25 lat [WIDEO Z 1995 ROKU]
Autor: Youtube/ TVPolandAntena Lech Poznań - Warta Poznań: Pierwszy taki mecz od 25 lat [WIDEO Z 1995 ROKU]

Piłkarskie derby Poznania już w niedzielę. Takiego meczu kibice nie widzieli od 25 lat. Starcie Lecha z Wartą ekscytuje mieszkańców stolicy Wielkopolski i nie tylko. Kto będzie górą w derbach miasta? Przy tej okazji warto cofnąć się do 1995 roku.

Ostatni raz w oficjalny mecz ligowy pomiędzy Lechem, a Wartą odbył się 14 maja 1995 roku na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Kolejorz walczył wtedy o awans do europejskich pucharów, a Zieloni niestety zmierzała ku spadkowi z najwyższej klasy rozgrywkowej. Mecze derbowe rządzą się jednak swoimi prawami i tak też było tamtego majowego popołudnia.

Warta Poznań wygrała 2:1 po dwóch golach Piotra Prabuckiego i cieszyła się z ostatniego zwycięstwa na tym szczeblu rozgrywkowym. Miesiąc później z hukiem spadła z ekstraklasy na 25 lat. Z kolei Kolejorz także nie miał dobrej passy i skończył sezon na szóstym miejscu.

Lech Poznań - Warta Poznań [SKRÓT MECZU Z 1995 ROKU]

Jak wyglądało spotkanie z 1995 roku? Znaleźliśmy skrót meczu pomiędzy Lechem, a Wartą. Zobaczcie!

Historia meczów Lecha i Warty sięga 1945 roku, jednakże do tej pory odbyło się 25 oficjalnych spotkań pomiędzy tymi zespołami. Kolejorz wygrywał 14 razy, a Warta schodziła zwycięska sześciokrotnie.

Lech Poznań - Warta Poznań [TRANSMISJA TV]

Bilety na starcie Lecha z Wartą rozeszły się, jak świeże bułeczki. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej zasiądzie komplet 16 tysięcy widzów. Spotkanie 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy można śledzić także na antenie Canal+ Premium. Pierwszy gwizdek o godz. 17:30.

Eksperci MIAŻDŻĄ piłkarzy reprezentacji! Niektórzy mogą być WKURZENI | Super Sport

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.