Nie jest medykiem, ale się zaszczepił! Kontrowersje wokół polityka z Wielkopolski

2020-12-31 8:07
Nie jest medykiem, ale się zaszczepił! Kontrowersje wokół polityka z Wielkopolski
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Nie jest medykiem, ale się zaszczepił! Kontrowersje wokół polityka z Wielkopolski

Wielkie kontrowersje wokół zachowania starosty śremskiego Zenona Jahnsa. Polityk zaszczepił się przeciw COVID-19 w etapie zero, choć nie jest lekarzem ani nie pracuje w służbie medycznej. Dlaczego to zrobił? Jak tłumaczy swoje zachowanie?

Od niedzieli (27 grudnia) trwają w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W etapie zero zaszczepić mogą się pracownicy służby zdrowia. Radio Poznań poinformowało, że szczepieniu poddał się także starosta śremski Zenon Jahns. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale polityk nie powinien tego robić w obecnym etapie. Jahns nie jest lekarzem ani pracownikiem służby medycznej.

Starosta śremski tłumaczył w rozmowie z lokalnym radiem, że chciał dać sygnał mieszkańcom. Mówił, "że to jest jedyna droga, żebyśmy wrócili do normalności".

- Ja jestem też w grupie zerowej, bo jestem właścicielem szpitala - opowiadał.

Starosta doprecyzował, że czuje się organem założycielskim szpitala, który jest spółką miejską. Prezes zarządu szpitala w Śremie, w którym odbywają się szczepienia także zabrał głos w tej sprawie, która podzieliła mieszkańców miasta.

- Zaprosiłem pana starostę jako przedstawiciela właściciela szpitala oraz jako gospodarza powiatu śremskiego, ponieważ wszystkim nam zależy, żeby jak najwięcej osób było jak najszybciej w powiecie śremskim zaszczepionych. Zaprosiłem z uwagi na to, że to jest też jedna z osób, które pracują w organach spółki - tłumaczył nna antenie Radia Poznań Michał Sobolewski.

Szczepienia medyków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE