Poznań: Ulica Kolejowa zmieni się nie do poznania! Jak będzie wyglądać?

2019-11-25 15:00 Iga Nawojczyk
Kolejowa zmieni się nie do poznania
Autor: ZDM

Nowa asfaltowa jezdnia, szerokie chodniki miejsca postojowe czy nasadzenia - tak niedługo może wyglądać ulica Kolejowa.

Kolejowa zmieni się nie do poznania. Ulica już niebawem zyska nowy wygląd dzięki nowej asfaltowej jezdni, szerokim chodnikom, miejscom postojowym czy nasadzeniom zieleni. To wszystko ma ułatwić pieszym i zmotoryzowanym poznaniakom przemieszczanie się po niej. Po zmianach ulica będzie dwukierunkowa.

Jezdnia będzie miała szerokość 5.5 metra, chodniki będą dwustronne tak jak jest dziś - od ponad dwóch metrów do ponad trzech metrów szerokości. Ponad 150 miejsc postojowych - po jednej stronie będą to miejsca równoległe, a po drugiej prostopadłe. Nasadzimy również nowe drzewa.

mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich. W najbliższy czwartek wygląd ulicy będzie konsultowany z mieszkańcami.

Planujemy najpierw pokazać mieszkańcom cała koncepcję, a potem chcemy usiąść z nimi przy stołach, aby konkretnie pochylić się nad tą koncepcją. Będziemy mieć do dyspozycji projektantów, naszych specjalistów z Zarządu Dróg Miejskich, a także od Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Przypomnijmy konsultacje społeczne odbędą się w najbliższy czwartek w LO przy ulicy Klaudyny Potockiej - start godzina 17. A już teraz każdy może podzielić się swoją opinią na temat przebudowy pisząc maila na adres kolejowa@zdm.poznan.pl. Przebudowa obejmie odcinek od ulicy Klaudyny Potockiej do ulicy Gąsiorowskich. Budowę zaplanowano na 2021 rok.