Taśma policyjna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Poznań: Śmiertelne potrącenie 22-latki przez tramwaj! Szokujące wnioski prokuratury

2021-04-02 8:29

Wracamy do tragedii, która rozegrała się w naszym mieście na początku grudnia ubiegłego roku. To wtedy na ul. Zamenhofa w Poznaniu, na wysokości przystanku Osiedle Rzeczpospolitej, doszło do śmiertelnego potrącenia młodej kobiety. Wczoraj (1 kwietnia) prokuratura poinformowała o wynikach swojego śledztwa.

Jak podało Radio Poznań, prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. Z ustaleń wynika, że kobieta sama przyczyniła się do wypadku, ponieważ - będąc skupioną na telefonie komórkowym - weszła na przejście dla pieszych w momencie, kiedy miała czerwone światło. W tej sytuacji prokurator umorzył postępowania. Decyzja na razie nie jest prawomocna.

ZOBACZ: Poznań: Tramwaj rozjechał 22-latkę! Śledczy nie komentują tragedii. Mają ważny powód!

Przypomnijmy - do zdarzenia doszło 2 grudnia około godz. 14.30 na ul. Zamenhofa w Poznaniu na wysokości przystanku Osiedle Rzeczpospolitej. Pod koła tramwaju linii numer 7 wpadła 22-letnia kobieta. Nie miała szans na przeżycie, a jej zwłoki były wyciągane dźwigiem. Policjanci szybko ustalili tożsamość ofiary. Była to 22-letnia kobieta pochodząca z Koszalina, która niedawno przeprowadziła się do Poznania.

Tłum na Dworcu Centralnym w Warszawie