Przestępca przegrał z... miłością! Wspaniała historia na walentynki

i

Autor: KMP Poznań Przestępca przegrał z... miłością! Wspaniała historia na walentynki

Żona uratowała ukochanego

Przestępcy przegrali z... miłością! Wspaniała historia na walentynki

2023-02-14 12:48

Ta historia jest doskonała na… walentynki. 81-letni poznaniak straciłby oszczędności życia, gdyby jego rozmowy nie podsłuchała… żona. Kobieta wykazała się czujnością i zadzwoniła na policję, czym uratowała ukochanego. Szczegóły w artykule.

Pod koniec stycznia, późnym popołudniem, w domu 81-latka z Poznania zadzwonił telefon. Od rozmówcy senior usłyszał, że ten jest policjantem i prowadzi tajną „akcję policyjną”. O miało chodzić w akcji? - Chcemy zatrzymać nieuczciwego pracownika banku, który udostępnia dane klientów i ich okrada - usłyszał 81-latek, a ponieważ został poproszony o pomoc w akcji, od razu postanowił się w nią zaangażować.

Jak informuje sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji - emeryt, zgodnie z poleceniami oszusta, pojechał do banku i miał wypłacić całą gotówkę ze swojego rachunku. Było to ponad 42 tysiące złotych. Następnie pieniądze miał przekazać innemu „policjantowi” czekającemu przed budynkiem, który poda mu… specjalne hasło.

Poznań. Oszust prosił o "pomoc w policyjnej akcji". Żona uratowała ukochanego

Staruszek przez cały czas był przekonany, że pomaga policji. Na szczęście jego żona zwróciła uwagę na podejrzaną rozmowę męża i natychmiast poinformowała o całej sytuacji policję. Gdy do akcji wkroczyli prawdziwi mundurowi, kwestią czasu było złapanie przestępcy.

Policjanci przygotowali profesjonalną prowokację, a w okolicy banku zatrzymali 25-latka, który przyszedł po „przesyłkę”. Jak się jednak okazało, nie działał on sam. Po kilku dniach funkcjonariusze, w wyniku ustaleń operacyjnych, a także wyjaśnień sprawcy zatrzymanego na gorącym uczynku, zatrzymali również jego wspólnika.

- Okazał się nim 20-latek z Wrocławia. Dalsza praca policjantów pod nadzorem prokuratora pozwoliła ustalić, że drugi z zatrzymanych mężczyzn, działając w charakterze tzw. „odbieraka” doprowadził do oszukania kobiety na obszarze Starego Miasta w identyczny sposób, jak w przypadku starszego mężczyzny. Pokrzywdzona w wyniku tego przestępstwa straciła 50.000 zł. Obie sprawy są aktualnie prowadzone łącznie - mówi Paterski.

Podejrzani są już za kratkami. Policja informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy, i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Sonda
Obchodzisz walentynki?
Mafia "wnuczków" rozbita. Wielka akcja policji, 5 zatrzymanych za oszustwa i narkotyki
Nasi Partnerzy polecają