QUIZ. Historia Poznania. Myślisz, że znasz miasto, w którym mieszkasz? To błąd!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe QUIZ. Historia Poznania. Myślisz, że znasz miasto, w którym mieszkasz? To błąd!

Sprawdź się!

Quiz. Historia Poznania. Myślisz, że znasz miasto, w którym mieszkasz? Możesz być w błędzie!

2023-09-08 11:02

Historia Poznania. Jak dobrze znasz historię stolicy Wielkopolski? Przygotowaliśmy quiz, w którym możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat Poznania. Pytamy głównie o daty więc łatwo nie będzie. Wiecie kiedy Poznań otrzymał prawa miejskiej albo od kiedy na Ratuszu trykają koziołki? To do dzieła! Jeśli zdobędziesz 8/10 to możesz być naprawdę dumny. Zapraszamy do zabawy w naszym quizie.

Historia Poznania. Jak dobrze znasz miasto?

Poznań był jednym z ośrodków stołecznych i religijnych państwa Piastów w X i XI wieku. Zresztą w w przeszłości pełnił funkcję siedziby władców Polski, był też jedną z najbardziej rozwiniętych twierdz w ówczesnej Polsce. Poznań jest też jednym z najstarszych lokowanych miast w Polsce. Kiedy otrzymał prawa miejskie? To jedno z dziesięciu pytań w naszym quizie.

Historia Poznania. Rozwiąż quiz

Zapraszamy do rozwiązania poniższego quizu o historii miasta Poznania. Łatwo nie będzie, ale każdy mieszkaniec powinien posiadać taką wiedzę. 8/10 punktów będzie naprawdę dobrym wynikiem.

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej, polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie pytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych informacji oraz wiedzy ogólnej można było wywnioskować prawidłową odpowiedź. Dziś zapraszamy do wspólnej zabawy z przymrużeniem oka. Czo odgadniecie, które gwiazdy kiedyś były parą? Niektóre mogą zaskakiwać! Polecamy oddać się chwili relaksu i zmierzyć swoje siły z naszym quzem.

Motocykliści szaleją na poznańskich ulicach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany