W Poznaniu powstanie oddział dziecięcej onkologii! [TERMINY, WIZUALIZACJE]

2020-07-13 14:01 DR

W Poznaniu wybudowany zostanie oddział dziecięcej onkologii. Znajdzie się on w nowym skrzydle Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. Kiedy pierwsi pacjenci skorzystają z nowego oddziału? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Firmą, która wybuduje nowy oddział będzie Skanska. Przejmie ona plac budowy w czasie 14 dni od podpisania umowy. Konstrukcja budynku o 3 kondygnacjach nadziemnych i 1 podziemnej będzie gotowa na przełomie 2020 i 2021 r. Po zakończeniu prac w 2022 r. nowe skrzydło szpitala – oddział onkologii dziecięcej - powiększy całkowitą powierzchnię użytkową szpitala o 3377 m kw. Prace będą wykonywane częściowo na czynnym obiekcie, ponieważ szpital cały czas przyjmuje i leczy pacjentów, w tym dzieci chore na koronawirusa, w związku z tym jednym z największych wyzwań będzie takie prowadzenie budowy, żeby w jak najmniejszym stopniu wpływać na komfort pacjentów i lekarzy.

>> 6,5 tys. darmowych wejściówek do kin, teatrów czy na baseny rozda miasto! Rusza "Lato nie_letnie"

Nowe skrzydło zostanie połączone z budynkiem głównym szpitala na parterze za pomocą łącznika, a z budynkiem bloków operacyjnych istniejącą klatką schodową w kondygnacji podziemnej oraz nowoprojektowanym dwukondygnacyjnym szybem windowym. Skanska zrealizuje również instalacje gazów medycznych, w tym panele nadłóżkowe. Instalacje będą kompatybilne z istniejącymi w dotychczasowym budynku i wspólnie zarządzane przez jeden system BMS. Wnętrze oddziału zostanie zaaranżowane tak, aby dzieci czuły się możliwie komfortowo. Na ścianach korytarzy Skanska, zgodnie z wizją architekta, wymaluje rysunki o motywach przyrodniczych, miejskich i morskich a także postawi akwarium.

Do nowego budynku szpitala przeniosą się dwa istniejące już Oddziały Onkologii i Hematologii Dziecięcej (III i V). Znajdą się tam także pracownie: patomorfologii, immunologii hematologicznej, leku cytostatycznego, oraz Poradnia Onkologiczna. Powstanie tam również gabinet znieczuleń ogólnych, stanowisko opieki neonatologicznej, gabinet laseroterapii, gabinety do prowadzenia wsparcia psychologicznego, sala rehabilitacyjna, świetlice dla dzieci, zaplecze socjalne dla rodziców i opiekunów oraz sala seminaryjna. Mali pacjenci będą mogli leczyć się w bardziej komfortowych warunkach już od 2022 r. Wartość umowy wynosi ponad 26 milionów złotych brutto.

Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.