BURZE Z GRADEM nadciągają nad Radom i region. IMGW „Zagrożenie życia i zdrowia”

2020-07-02 8:28 MK
BURZE Z GRADEM nadciągają nad Radom i region. IMGW „Zagrożenie życia i zdrowia”
Autor: pixabay.com BURZE Z GRADEM nadciągają nad Radom i region. IMGW „Zagrożenie życia i zdrowia”

Zgodnie z prognozami synoptyków w czwartek, 2 lipca, na terenie województwa mazowieckiego można spodziewać się burz z gradem, którym towarzyszyć mają opady deszczu sięgające lokalnie 40 mm oraz porywisty wiatr.

Według synoptyków niebezpieczne zjawiska pogodowe mają występować w czwartek, 2 lipca, na terenie Radomia i pobliskich powiatów: grójeckiego, białobrzeskiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego oraz zwoleńskiego. Prawdopodobieństwo pojawienia się burz z gradem jest szacowane na 80 proc. Z związku z tym, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pogodowy I stopnia dla województwa mazowieckiego. Obowiązuje on do czwartku, 2 lipca, od godz. 13:00.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, punktowo do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad – czytamy w komunikacie.

Burze nad Radomiem i regionem radomskim możecie śledzić TUTAJ.

W związku z tego typu ostrzeżeniem należy zachować szczególną ostrożność. Podczas burz nie powinno się wychodzić z domu. Warto również usunąć rzeczy, które znajduje się na balkonie. Jeśli jesteśmy na zewnątrz, pod żadnym pozorem nie możemy się chować pod drzewami.