Jerzy Stuhr w Radomiu. Mówił, jak ważna jest psychoterapia w czasie leczenia onkologicznego [ZDJĘCIA]

2019-10-18 12:16

Ruszyły warsztaty terapii psychologicznej dla pacjentów Radomskiego Centrum Onkologii. W czwartek placówkę odwiedził Jerzy Stuhr, który sam był chory na nowotwór. Podczas spotkania aktor opowiedział, jak radził sobie w czasie walki z chorobą nowotworową. Jerzy Stuhr jest ambasadorem Centrum Psychoonkologii Unicorn, z którym Radomskie Centrum Onkologii zaczęło współpracę.

Dzięki prośbom pacjentów radomska placówka rozpoczęła współpracę z Centrum Psychoonkologii Unicorn, które organizuje warsztaty psychologiczne dla pacjentów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek.

Podczas warsztatów pacjenci dowiedzą się m.in. jak powstają myśli i emocje, jak wpływać na przekonania i postawy, jak radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami oraz na czym polega mądre wsparcie.

W czasie spotkania Jerzy Stuhr mówił, że sam korzystał z takiej terapii simontonowskiej, która opracowana jest specjalnie dla chorych onkologicznie i ich rodzin. Tę metodę opracował Carl Simonton, onkolog i radiolog. Ma ona na celu m.in. poprawę jakości życia pacjentów onkologicznych.

O kolejnych terminach spotkań będzie informowało Radomskie Centrum Onkologii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE