Kierowco, będą utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zbrowskiego

2019-11-19 18:50 MK
Kierowco, będą utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zbrowskiego
Autor: pixabay.com Utrudnienia mogą potwrać od trzech do pięciu dni.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu poinformował, że związku z modernizacją sygnalizacji świetlnej i zaplanowanymi zmianami w organizacji ruchu kołowego na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zbrowskiego, od środy, 20 listopada, do odwołania wystąpi przerwa w działaniu sygnalizacji świetlnej.

Ze względu na konieczność wymiany dwóch wysięgników nad jezdniami sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zbrowskiego musi zostać wyłączona na okres od około trzech do pięciu dni. Po zmianie programu światła będą dostosowywać się do faktycznego natężenia ruchu dzięki nowym pętlom indukcyjnym umieszczonym w nawierzchni jezdni na wszystkich czterech wlotach skrzyżowania. Dodatkowo na każdym wlocie będzie funkcjonowała zielona strzałka do warunkowego skrętu w prawo. Program sygnalizacji musi zostać zmieniony, bowiem po otwarciu śródmiejskiego odcinka trasy N-S obciążenie poszczególnych odcinków dróg w tym rejonie uległo zmianom.

Jak poinformował MZDiK, ważną korektą będzie wprowadzenie możliwości skrętu w lewo z wiaduktu nad torami kolejowymi w boczną jezdnię ulicy Żeromskiego (prowadzącą wzdłuż bloków do ronda przy trasie N-S). Zostanie tam wyznaczony dodatkowy pas (zamiast dotychczasowej powierzchni wyłączonej z ruchu), przeznaczony dla zamierzających wykonać taki manewr. Uwaga - ze względu na długość nowego pasa będzie tam zakaz korzystania z niego dla samochodów ciężarowych! Zmiana ta ma na celu umożliwienie szybkiego połączenia z trasą N-S dla pojazdów jadących od strony Dzierzkowa.

- Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie tam szczególnej ostrożności i przypominamy jednocześnie, że przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej należy stosować się znaków drogowych. Sugerowany objazd dla kierowców wyjeżdżających w lewo z ulicy Zbrowskiego (w celu ominięcia ewentualnych korków) przebiega ulicą Szklaną i jezdnią wzdłuż wiaduktu – mówił Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

W trakcie prowadzenia powyższych prac mogą być okresowo wyłączane pojedyncze pasy ruchu (między innymi na czas instalacji pętli indukcyjnych w nawierzchni lub montażu nowych wysięgników sygnalizacji).