Tydzień Edukacji Globalnej. Uczniowie z XII LO posadzili symboliczne drzewo [ZDJĘCIA]

2019-11-19 15:27

W poniedziałek maturzyści z XII Liceum Ogólnokształcącego posadzili świerk w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Uczniowie wraz z nauczycielami chcą zwrócić uwagę radomian na problem ochrony środowiska i kryzysu klimatycznego.

Tydzień Edukacji Globalnej jest realizowany w XII LO w dniach 18-22 listopada 2019 roku. Jest to projekt organizowany pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej, który ma na celu m.in. podnoszenie świadomości ekologicznej, zaangażowanie w akcje promujące zdrowy tryb życia oraz zwrócenie uwagi na kryzys klimatyczny.

W poniedziałek po wykładzie młodzież posadziła drzewo na terenie szkoły.

- Jako szkoła bierzemy udział w Tygodniu Edukacji Globalnej, który ma uświadomić nam, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Dlatego też w poniedziałek zorganizowaliśmy prezentacje na temat wpływu człowieka na środowisko, a później zasadziliśmy symboliczne drzewo. Chcemy pokazać, jako społeczność szkolna, że duże zmiany zaczynają się od małych kroków, które każdy może zrobić – mówiła Sylwia Wójcik, koordynator projektu.

Uczniowie chętnie włączyli się w projekt, ponieważ ich zdaniem los Ziemi zależy od wszystkich.

- Chcemy pokazać, jak wiele może zdziałać jedna osoba dla dobra środowiska. Pani Sylwia i pani Katarzyna zainteresowały nas i pobudziły do działania. W akcje zaangażowała się cała szkoła. Od poniedziałku przed naszą szkoła rośnie piękne drzewko, które upamiętni ten moment i będzie nam przypominać, że musimy działać dalej, aby zatroszczyć się o naszą planetę – powiedział Kacper Grudniewski, uczeń.

We wtorek w szkole odbył się jarmark zdrowej żywności, zaś w środę będzie wymiana ubrań.