Radom. Upił i zgwałcił 16-latkę? Sąd oceni, skąd wzięły się obrażenia na jej ciele

Radom. Upił i zgwałcił 16-latkę? Sąd oceni, skąd wzięły się obrażenia na jej ciele
Autor: StockSnap/cc0/Pixabay.com Przed Sądem Rejonowym w Radomiu ruszył proces mężczyzny, który miał upić i zgwałcić 16-latkę pracującą w jego gospodarstwie

Przed Sądem Rejonowym w Radomiu ruszył proces mężczyzny, który miał upić i zgwałcić 16-latkę pracującą w jego gospodarstwie. Do zdarzenia doszło w maju ub.r. pod Radomiem. Zgodnie z zeznaniami nastolatki Eugeniusz C. miał najpierw proponować jej alkohol, a następnie rzucił się na nią, szarpiąc ją i bijąc po całym ciele. Dziewczyna obudziła się nad ranem z obrażeniami ciała i w podartym ubraniu, po czym uciekła do domu.

Radom. Upił i zgwałcił 16-latkę?

W Sądzie Rejonowym w Radomiu rozpoczął się we wtorek proces 65-letniego sadownika podejrzanego o upicie i zgwałcenie 16-latki, która pracowała w jego gospodarstwie. Za gwałt grozi kara do 12 lat więzienia.

Jak poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza, podczas pierwszej rozprawy odczytany został akt oskarżenia.

Sąd w Radomiu oceni, skąd wzięły się obrażenia na ciele 16-latki

Prokuratura zarzuciła 65-letniemu właścicielowi sadów pod Radomiem popełnienie dwóch przestępstw. Według śledczych mężczyzna upił nastolatkę, a następnie używając wobec niej przemocy, doprowadził do obcowania płciowego. Eugeniusz C. miał szarpać dziewczynę, bić ją po całym ciele i po głowie. Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała świadczących o tym, że broniła się przed napastnikiem. Za rozpijanie osoby małoletniej mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Gwałt zagrożony jest karą więzienia od 2 do 12 lat.

W maju 16-latka podjęła pracę sezonową w gospodarstwie sadowniczym pod Radomiem należącym do Eugeniusza C. Matka dziewczyny także pracowała u niego dorywczo, ale na noc wracała do domu. Dziewczynie właściciel gospodarstwa udostępnił odrębny pokój, by nie musiała dojeżdżać.

Podejrzany o upicie 16-latki i gwałt nie przyznaje się do winy

Według śledczych 65-latek zaproponował 16-latce alkohol, nakłonił ją, by się z nim napiła, a następnie wbrew jej woli doprowadził do stosunku seksualnego. Nad ranem nastolatka wsiadła na rower i uciekła do domu. Nie wiedziała, co się z nią działo, była obolała i miała porwaną odzież. Jej matka złożyła zawiadomienie o gwałcie.

65-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zaprzeczył, że nakłaniał małoletnią do picia alkoholu i że odbył z nią stosunek wbrew jej woli. (PAP)

Wyszków. Zaczęli kopać grób, ale musieli przerwać. Groziło im wielkie niebezpieczeństwo! [ZDJĘCIA]

Skatował kolegę i zostawił go na śmierć
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE